Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Ghost326 w 29 Lis 2012, 01:35

Realizmu i poczucia zaszczucia (owszem, było, ale jak na lekarstwo :( )
Cóż, przynajmniej nie mamy żadnych psychicznych dziwaków, wyganiających złe duchy z wódki. Wyobraź sobie coś takiego: „O Panie, przegnaj złe duchy! Zostaw tylko czysty spirytus sanctus!
Ghost326
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 19 Sie 2012, 00:56
Ostatnio był: 04 Kwi 2015, 02:44
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Kill_Flint w 29 Lis 2012, 15:32

Brakowało mi z pewnością normalnych zachowań stalkerów, ich AI jest kiepskie. Podchodzą cały czas bezmyślnie jak najbliżej co jest po prostu nie udane. Brakowało mi także większej roślinności w Zonie. No bo stoją sobie opuszczone, puste budowle i nawet mech tam nie rośnie. Powinny być tam jakieś drzewka, krzaczki. Jak już to się pojawiało to było tego mało :/
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Generał Golonka w 29 Lis 2012, 15:44

Kill_Flint napisał(a):Powinny być tam jakieś drzewka, krzaczki.

W niektórych budynkach są krzaczki. :D Wystarczy poszukać.
Mi zawsze brakowało bardziej efektownych efektów podczas choroby popromiennej. Czarno-biały obraz to dla mnie za mało. Powinny być jakieś haluny (halucynacje), zawroty głowy itp. W Cieniu brakowało mi bardziej realistycznej animacji sprintu. :E Brakowało mi również takich różnych szczegółów jak np. krew na ekranie jak dostaniemy kulkę, ładniejsze celowniki jak np. w BF3 itp.
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 23 Maj 2020, 13:52
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez LordIlidan w 29 Lis 2012, 16:26

Możecie się śmiać ,ale mi zawsze brakowało tworzenia własnej frakcji.Łzy zalewały mi twarz gdy słyszałem słowa Czechova[CS]:,,Przecież razem budowaliśmy Wolność,,.Myśle sobie:,,Ja też tak Chce,,.Tylko szkoda że nie ma takiego moda który na to pozwala[I raczej nie będzie] :[.
Awatar użytkownika
LordIlidan
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lis 2012, 12:29
Ostatnio był: 16 Kwi 2014, 19:11
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Voldi w 29 Lis 2012, 16:28

Generał Golonka napisał(a):jakieś haluny (halucynacje), zawroty głowy itp.

O ile wiem, choroba popromienna raczej nie wytwarza halucynacji. Sam mechanizm jest bardzo uproszczony, pamiętaj, że chory tak naprawdę nie wie, że jest chory, poza tym, że ma rozmaite problemy mogące wskazywać na setki innych czynników. Potem następuje faza ukryta, a dopiero za jakiś czas wychodzą "efekty". Druga kwestia, jak zrobić dobre zawroty głowy? Niby można coś w rodzaju tego, co mamy po wódce, tylko by było 'realnie', trzeba wymyślić odpowiedni czas trwania.

krew na ekranie jak dostaniemy kulkę, ładniejsze celowniki jak np. w BF3 itp.

Batelfildowo, Medalofhonorowo. Krew na ekranie byłoby widać, jakby się dostało w głowę. Ale wtedy raczej za późno na zobaczenie czegokolwiek. A celowniki pewnie żaden problem zmienić jak komuś najbardziej klasyczny plusik z kropką w środku nie wystarcza. Trzeba by pewnie pogrzebać w plikach gry.


Czego mi brakuje opisałem dość obszernie kilka stron temu więc nie będę się powtarzał. Swoją drogą, polecam poszukać tego posta, bo większość tego co w nim zawarłem się później i tak powtarza ;)
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Generał Golonka.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Stalker Rambo w 30 Lis 2012, 12:26

Ja i tak grałem bez celownika. Faktycznie AI mogłoby być poprawione. Stalkerzy wydawali mi się tacy jacyś mało żywi. Mogliby dodać możliwości skradania się do przeciwników i pauzę gdy zagląda się do plecaka. Po za tym gra jest naprawdę dobra i nic więcej bym nie zmieniał.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 18:27
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez mdss w 03 Gru 2012, 15:09

Stalker Rambo napisał(a):Mogliby dodać (...) pauzę gdy zagląda się do plecaka.

A kysz! Nie za dobrze by ci było? :P
Właśnie o to chodzi, że "gorące" sytuacje są gorące -> nie ma lekko! To, że zaglądasz do plecaka nie sprawia, że mierzący do ciebie wróg będzie stał i czekał, aż łaskawie zeżresz sobie wszystkie apteczki, zmienisz kombinezon, złapiesz najodpowiedniejszą giwerę do nafaszerowania go ołowiem, itd. ;)
To by było za duże ułatwienie, ale nie ukrywam, że brakuje w SoC i w CS dodatkowych slotów na szybkie użycie antyradów... ;)
I'm just stalking...
Awatar użytkownika
mdss
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 06 Wrz 2012, 11:13
Ostatnio był: 09 Paź 2015, 22:21
Miejscowość: Cmentarzysko Maszyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 31

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości