Wasz styl gry?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Wasz styl gry?

Postprzez DiegtiariowTM w 13 Maj 2015, 21:18

Moją taktyką jest używanie Karabinu Myśliwskiego (Toz-34) , Makarova i 2 granatów.

Na krótki dystans i w budynkach używam Strzelby. Dobiegam do osłony i eliminuje cele po kolei, a jeśli wróg ma wyczuwalną przewagę liczebną, strzelam ze Strzelby i gdy wystrzelam już 2 pociski przełączam na Pistolet lub Granat. W budynku przemieszczam się pod ścianą i próbuje nie zostać okronżonym.

Gdy walka rozpoczyna się na dalekim dystansie, wyciagam granaty i rzucam w kierunku wroga. Gdy one spadną na ziemię wrogowie przerywają ogień i uciekają na boki. Wtedy biegnę do osłony, która pozwala na nawiązanie wymiany ognia.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Wasz styl gry?

Postprzez doomer77 w 13 Maj 2015, 22:50

Zdecydowanie skradanka.
Na początku staram się unikać walki, ale jeśli już do niej dojdzie, to skradanka na krótki dystans, wybijanie pojedynczo i częste zmiany miejsc. Gdy mam już celownik i dobrego gnata, to zwiększam nieco dystans i wolę poczekać nawet kilka minut na okazję do strzału, niż biec na oślep.
Niemal zawsze mam ze sobą również snajperkę.
Niestety czasami trzeba przypuścić szturm, wtedy TRs, celownik na małe odległości i burza :)
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Wasz styl gry?

Postprzez lukebuka w 14 Maj 2015, 21:17

W SoC w dziczy zawsze, gdy szedłem po dachach w stronę Jantaru, robiłem rozpoznanie za pomocą lornetki. Grupka najemników na surowym wieżowcu zwykle rozkładała obóz, by pruć do wszystkiego, co się zbliży.
Moja taktyka opierała się na związaniu ich ogniem od wschodniej strony budynku. Gdy już wybiłem ich snajperów, zakradałem się pod schody i wybijałem po cichu pozostałych członków oddziału, którzy patrzyli w dal w poszukiwaniu niedawnego zagrożenia.
Gdy już było po walce, przenosiłem wszystkie truchła na środek budynku(po paru starciach potrafił się utworzyć całkiem spory stos :E), by zwabić w to miejsce pobliskie stada psów. Miało to dwie zalety:
1. Fale ataków dzikich stworzeń powodowały zamęt w szeregach wroga, tak więc spora część siły ogniowej była skupiona nie na mnie, lecz na obronie schodów. Przynajmniej do czasu...
2. Ułatwiało to wykonywanie zadań typu "wybij sforę dzikich psów", ponieważ niedobitki stada zawsze wracały w to miejsce.
Bardzo lubiłem wykorzystywać instynkty przetrwania miejscowej fauny, system A-Life był pod tym względem świetnie opracowany. :D
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Wasz styl gry?

Postprzez Stalkep w 19 Maj 2015, 18:41

Zależy od sytuacji.
Gdy wrogów jest kilku i słabo uzbrojonych to atakuje szturmem lecz gdy wrogów jest sporo i dobrze uzbrojonych to atakuje z zaskoczenia.
Gdy nadeszło Gestapo, na budynki spadły bomby
Zamienił dziurawe palto na dwie kukurydzy kolby
Poczuł, że koniec to już tylko kwestia dni.
Gdy płonęło miasto ludzie z krzykiem umierali w nim...
Awatar użytkownika
Stalkep
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 29 Mar 2015, 23:43
Ostatnio był: 17 Sie 2018, 14:13
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Wasz styl gry?

Postprzez Relkov w 21 Maj 2015, 19:23

Ja lubię walkę na dystans i ataki z zaskoczenia, poskradał bym się ale skradanie w STALKERZe jest prawie niemożliwe więc robię tak.Walczę Wintarem BC 1-strzałowym na dystans i kiedy przeciwnik podejdzie bliżej biorę auto, a kiedy walka z mutantami to strzelam do nich ze strzelby i próbuje robić uniki.
"Kto zadrze z elitą, nakryje się pytą!" - członek wolności
Pisze z telefonu...
Awatar użytkownika
Relkov
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 14 Maj 2015, 16:33
Ostatnio był: 03 Sie 2015, 15:37
Miejscowość: Tam a tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Wasz styl gry?

Postprzez jedrek777 w 19 Sie 2015, 07:12

Nie wiem dlaczego, ale raczej nie używam granatów w Stalkerze. Grając, staram się oszczędzać ammo, więc zwykle staram się zaskoczyć przeciwnika, trafić w głowę, żeby nie wdawać się w długą wymianę ognia. Ostatnio nawet zacząłem próbować się skradać i załatwiać przeciwników po cichu, ale co jak co - S.T.A.L.K.E.R. skradanką nie jest ;)
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 05 Cze 2023, 18:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Wasz styl gry?

Postprzez Jakubiak w 05 Wrz 2015, 19:37

Mój styl gry to szybki i zabójczy kulka w głowę i po gościu. Bezszelestny niczym myśliwy na polowaniu. Czy mam pistolet, czy karabin bez znaczenia broń to broń ważne żeby mogła odpalić. Im więcej się staram tym mniej skuteczny jestem. Więc spokojnie i bez nerwów wszystko w swoim czasie...
Masz wrogów? Bardzo Dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakiejś sprawie w swoim życiu.
Jakubiak
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 09 Sie 2015, 20:11
Ostatnio był: 11 Wrz 2015, 19:20
Miejscowość: Hogwart
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości