Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Plaargath w 27 Lut 2013, 02:04

Ropasiak: http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?t=732. Szósty post w temacie.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Reklamy Google

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Ropasiak w 27 Lut 2013, 20:11

A znalazłem to jakieś 5 dni temu, ale zapomniałem o tym napisać. Dzięki za przypomnienie, może jeszcze komuś się przyda. ;)
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Glaeken w 01 Mar 2013, 00:08

Zew Prypeci - Military:

Дастало... Как меня все достало... - mam wszystkiego po dziurki w nosie...

Анамалиии, ммать. Вот это самое страшное. Точно... Как тофо сталкера... Как его зажарило ... А другого по деревьям раскидало. Кусками... Не дай бог! Лучше на пулю нарваться - anomalie mmać... najbardziej przerażające.Bez kitu... jak tamtego stalkera... jak go przysmażyło...a drugiego po drzewach porozrzucało. W kawałkach... broń Boże! Już lepiej kulkę oberwać.

Вввытяну. До конца контракта ввытяну. Ннадаа, нннада! Нету других вариантов, нету... Зубами удержусь и вытяну! Главное с катушек не слететь. А то все коту под хвост - Dam radę. Do końca kontraktu dociągnę. Muszę, muszę! Nie ma innego wyboru, nie ma... Zęby zacisnę i dociągnę! Byle tylko nie zwariować. Inaczej wszystko psu pod ogon.

Лучше б я тот труп нне видел... Ккак его тварь разделала... Что в зоне творится?! Рассказать бы кому, так не положено! - Lepiej by było gdybym tego trupa nie zobaczył... Ale się z nim stwór rozprawił... Co też się dzieje w Zonie?! Opowiedziałbym komuś, ale nie wolno!

Говорят эти твари стали по ночам на патрули нападать... Главное — днем между собой срутся. А ночью собираются в стаи и нас кончают... - Powiadają, że te stworzenia zaczeły nocami na patrole napadać... Co ciekawe, w ciągu dnia między sobą się gryzą. A nocą gromadzą się w sfory i nas wykańczają...

За собой тут следить все время надо. Ну и за другими тоже присматривать. Анамалии, твари эти паганые. Сталкеры! П-падонки... Крышу рвет только так. Видали уже... - Na siebie trza tutaj ciągle uważać. No i innych też przypilnować. Anomalie pie*dolone. Stalkerzy! Dranie... pie*dolca można dostać. Sam widziałem...

Я так чувствую, эээ, с пяток килограммов я уже тут... того! - Coś tak czuję, że z pięć kilo ja tu... ten tego!

Дичи нормальной в этой долбаной зоне нет нихрена... Пагано, пагано... - Normalnej dziczyzny w tej pie*dolonej Zonie nie ma... co za chu*nia...

Эээх. Мяска бы сейчас копченого. Щас. Мммм! Навернуть бы сейчас гречки с тушенкой! Эххх. Дааааа. Это я бы на раз! - A gdyby tak teraz pieczonego mięska. Zara. Wszamać kaszy gryczanej z tuszonką! Taaa. Ja bym to zaraz wrąbał.

Ээээх. Скукотища зеленая... Какое тут все одинаково хреновое... Эхх. - Ale nudy... Jakie to wszystko tutaj jednakowo chu*owe.

Умники! Ёптыть! Страховка?.. Да на кой хрен она сдалась тебе эта страховка?! Когда хоронить не будет чего! Родичам?.. Чтоб пробухали, да?.. Лучше б на руки сразу выдавали! - Mądrale! Kuźwa! Ubezpieczenie? Po jaką cholerę potrzebne ci to ubezpieczenie?! Skoro nie będzie czego grzebać! Krewnym? Żeby przepili, tak? Lepiej żeby od razu do ręki dawali!

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir, Gwizdek, Kudkudak, PRZEMEK ŁOWCA, skinnyman.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Gwizdek w 01 Mar 2013, 02:44

Glaeken genialna robota. Mam jednak pytanko czy dało by rade rozpisać to w formie fonetycznej ?
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 13:42
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Ropasiak w 01 Mar 2013, 18:57

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyrylica I na prawdę idzie się tego w parę minut nauczyć. Po 5 minutach znałem na pamięć, że tak powiem łatwiejszą część, a pół godziny wystarczyło do tego, aby rozszyfrować każdy tekst (no, ale nie przetłumaczyć :E)
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Voldi w 01 Mar 2013, 20:41

Mi opanowanie cyrylicy (w szkole, w "wersji" białoruskiej, nieznacznie różniącej się od rosyjskiej) zajęło niecałe dwa miesiące. I teraz sobie mogę płynnie czytać i pi razy dupa tłumaczyć. Zapis fonetyczny można machnąć:

Дастало... Как меня все достало...

Dastało... Kak mienia wsie dostało...

Анамалиии, ммать. Вот это самое страшное. Точно... Как тофо сталкера... Как его зажарило ... А другого по деревьям раскидало. Кусками... Не дай бог! Лучше на пулю нарваться

Anamalii, mmać wł. "ть" powinno brzmieć jak "t" z językiem przyklejonym do podniebienia. Wot eto samoje strasznoje. Toczno... Kak tofo ctalkiera... Kak jego zażariło... A drugogo po dieriewiam raskidało. Kuskami... Nie daj bog! Luczsze na pulu narwaćsia.

Вввытяну. До конца контракта ввытяну. Ннадаа, нннада! Нету других вариантов, нету... Зубами удержусь и вытяну! Главное с катушек не слететь. А то все коту под хвост

Wytjanu. Do konca kontrakta wytjanu. Nada, nada! Nietu drugich wariantow, nietu... Zubami udierżuś i wytjanu! Gławnoje s katuszjek nie sletieć. A to wsie kotu pod chwost.

Лучше б я тот труп нне видел... Ккак его тварь разделала... Что в зоне творится?! Рассказать бы кому, так не положено!

Łuczszie b ja tot trup nie widieł... Kak jego twar razdiełała... Czto w zonie tworitcia?! Rasskazać by komu, tak nie położieno!

Говорят эти твари стали по ночам на патрули нападать... Главное — днем между собой срутся. А ночью собираются в стаи и нас кончают...

Goworiat eti twari ctali po noczam na patruli napadać... Gławnoe - dniem mieżdu coboj srutsia. A noczju sobirajutcia w staj i nas noczajut...

За собой тут следить все время надо. Ну и за другими тоже присматривать. Анамалии, твари эти паганые. Сталкеры! П-падонки... Крышу рвет только так. Видали уже...

Za soboj tut sledić wsie wremja nado. Nu i za drugimi toże prismatriwać. Anamalii, twari eti paganyje. Stalkiery! P-padonki... Kryszu rwiet tolko tak. Widali uże...

Я так чувствую, эээ, с пяток килограммов я уже тут... того!

Ja tak czuwstwuju, ee, s pjatok kilogramow ja uże tut... togo!

Дичи нормальной в этой долбаной зоне нет нихрена... Пагано, пагано...

Diczi normalnoj w etoj dołbanoj zonie niet nichrena... Pagano, pagano...

Эээх. Мяска бы сейчас копченого. Щас. Мммм! Навернуть бы сейчас гречки с тушенкой! Эххх. Дааааа. Это я бы на раз

Ech. Miaska by siejczas kopczienogo. Szczas. Mmm! Nawiernuć by siejczas greczki s tuszienkoj! Eeeeech. Daaaaa.

Ээээх. Скукотища зеленая... Какое тут все одинаково хреновое... Эхх.

Eeeech. Skukotiszcza zielenaja... Kakoje tut wsie odinakowo chrenowoje... Ech.

Умники! Ёптыть! Страховка?.. Да на кой хрен она сдалась тебе эта страховка?! Когда хоронить не будет чего! Родичам?.. Чтоб пробухали, да?.. Лучше б на руки сразу выдавали!

Uminki! Joptyć! Strachowka? Da na koj chren ona sdałaś tiebie eta strachowka?! Kogda choronić nie budziet cziego! Rodiczam? Cztob probuchali, da? Luczsze b na puki srazu wydawali!


To mniej więcej tak. Mogą się tam jakieś literówki wedrzeć, ale myślę, Gwizdek, że dasz sobie radę :)
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gwizdek, Jergi.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Danziger w 03 Mar 2013, 13:03

W Cieniu po zabraniu dokumentów z Agropromu czasem wojskowi mówią coś w stylu " ...byl prietiwnik i niet" to pewnie " był przeciwnik i niema go, zniknął" niech ktoś mnie poprawi jak coś źle przetłumaczyłem.
Danziger
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 21 Sie 2012, 13:25
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 12:18
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 1

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Glaeken w 03 Mar 2013, 13:11

Nie mylisz się.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Plaargath w 04 Mar 2013, 18:42

Glaeken, kawał zaje***ej roboty, dzięki.
Jest jeden tekst, który mnie zawsze intrygował, stalkerzy rzuacają nim czasem znad ognisk. Spróbujesz, proszę?
Oto on: -klik-. A jeśli masz na dysku pliki z SoCa, oto ścieżka:
:

%\sounds\characters_voice\human_01\stalker\states\idle\idle_4.ogg
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Glaeken w 04 Mar 2013, 23:44

Пить как охота! Квасу б сейчас холодного, да чтоб в нос шибало - Napiłbym się! Zimnego kwasu, byleby porządnie kopało.

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir, Plaargath.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez 1920razor w 05 Mar 2013, 01:00

A wyjaśni ktoś, co oznacza Legendarne Cheeki Breeki?
Image

Za ten post 1920razor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ZiomB.

1920razor
Wygnany z Zony

Posty: 197
Dołączenie: 14 Sty 2010, 20:58
Ostatnio był: 27 Cze 2015, 14:35
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Okrzyki przeciwników - znaczenie słów

Postprzez Gwizdek w 05 Mar 2013, 02:07

чики брики и в дамки = "Cziki briki i w damkie" = szast prast i damka/i mamy damkę.
Czyli można rozumować, że "Cziki Briki" znaczyłoby po naszemu "szast prast" :?:
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 13:42
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości