S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez tmatrix7 w 09 Kwi 2012, 07:12

Witajcie!
Na pewno wielu z was jest fanami stalkera. Wiele razy zastanawiałem się, czy powstanie STALKER przez NET.
Na forum znalazłem już pewien temat, mówiący o MMORPG pt. "STALKER Online". Jednak w tej niedoszłej grze(jak wywnioskowałem z filmików) jest widok osoby trzeciej, co będzie troche nietypowe, oraz to, że obszar gry nie jest połączeniem lokacji ze wszystkich 3 stalkerów, ani niczym, co odzwierciedla dawną Zonę.
Mi chodzi głównie o mieszankę wszystkich części stalkera w jedną, wielką, wspaniałą grę dla wielu graczy.
Najważniejsze, żeby było tam:
- handel między graczami
- lokacje z ShoC, CS i CoP połączone w jeden, ogromny obszar.
- Ulepszanie kombinezonów i broni, oraz montowanie dodatków( lunety, tłumiki itp.)
- możliwość zmiany widoku: osoba pierwsza lub trzecia (Jak kto lubi).
- zdobywanie doświadczenia do następnych leveli(poziomów) lub rang.
- tworzenie lub zapisywanie się do frakcji lub po prostu oddziałów( chodzi mi o takie ugrupowania, jakie w większości gier MMORPG są nazywanie Gildiami).
- bonusy premium dostępne za jakąś walutę, otrzymywaną za wysłanie SMSa lub inną metodą płatniczą.

Najlepiej, żeby gra była prosta do pobrania: zarejestruj się na stronie internetowej/ aktywuj konto/ pobierz i aktualizuj grę/ graj. W tym temacie nie nakazuję robić samoróbki, bo już takie tematy widziałem. Chcę tylko znać wasze opinie.
Więc:
1. Jeżeli taki STALKER powstanie to będziesz w niego grał?
2. Co chciałbyś, aby szczególnie w nim było?
3. Osądź taki pomysł wyrażając swoją opinię. ;)

Z góry sorry, jeżeli na forum ktoś już to negocjował.

Eleventh:Czy nigdy po ukończeniu fabuły i wykonaniu wszystkich zadań pobocznych nie chciałeś pozwiedzać Zony wraz z kolegami? Właśnie mi na tym zależy. Niech stalker zachowa swój klimat i grywalność, tylko niech będzie możliwość gry wspólnej. Np. w CoP, kiedy przeszedłem wątek główny i praktycznie wszystkie misje poboczne, nudziło mi się. Dlatego fajnie jest powykonywać questy i popolować na mutanty ze znajomymi.
Ostatnio edytowany przez tmatrix7, 09 Kwi 2012, 10:45, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
tmatrix7
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 06 Mar 2011, 16:48
Ostatnio był: 11 Mar 2022, 11:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 19

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez Eleventh w 09 Kwi 2012, 08:03

S.T.A.L.K.E.R nigdy nie nadawał się na MMORPG. Według mnie jest to okaleczanie tak klimatycznej gry. Powiem szczerze, że jakby się takie coś nawet pojawiło to aż strach miał bym zagrać, ponieważ mam taką wizję, że S.T.A.L.K.E.R by się przemienił w jedną wielką komercyjną maszynę. Poza tym ciężko jest mi wyobrazić jak po całej mapie zasuwa 50 lub więcej ludzi (nie mówię o NPC). Gdzie był by klimat mroku i tajemniczości, który tak wielu graczy kocha ?
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez Gizbarus w 09 Kwi 2012, 10:54

Dodatkowo, co drugi krok znaczki "pre-paid" (czy jak to się zowie) - tego nie możesz, tego nie wolno, na to nie zasłużyłeś... ALE jeśli wykupisz konto Premium, będziesz mógł mieć to wszystko! Nienienienienie... Jeśli już, to po prostu dodałbym do Stalkera tryb kooperacji - to jeszcze nie zamordowałoby klimatu gry.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez Szpagin w 09 Kwi 2012, 12:38

Hell no! Stalker Online przekonał mnie ostatecznie, że taki pomysł jest poroniony. Kooperacja w stylu Borderlands/Dead Island byłaby niezłym pomysłem, ewentualnie 50 stalkerów (wliczając NPC i graczy) na mapie, ale nie MMO w stylu WoWa czy innego Lineage. Poza tym, Stalker to gra, w której nacisk na RPG i jego mechanikę jest ograniczony - to głównie shooter (zaraz zacznie znowu zacznie się flejm, ale co mi tam...). Przy obecnej mechanice trudno byłoby przerobić go na MMORPG. I bardzo dobrze.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez pawlik666 w 26 Kwi 2012, 00:41

...A najgorsze jest to, że coś takiego powstaje zamiast STALKERA2...
Awatar użytkownika
pawlik666
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:22
Ostatnio był: 03 Maj 2017, 02:33
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez Moher w 26 Kwi 2012, 11:44

Tylko że akcja nie będzie rozgrywała się w zonie, co jeśli wogóle mają robić grę MMO jest dobrym pomysłem bo w zonie jest ogólnie mało ludzi. A gra MMO z "item shopem" może być źródłem funduszy na Stalkera 2. Pomyślcie gra MMO free-2-play na skale światową. Zobaczcie grę MMO Fallen Earth, myślę że będzie to wyglądać podobnie ale system Survavium zostanie udoskonalony.
"Ten, który starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie
wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła
"
Chan - Metro 2033
Awatar użytkownika
Moher
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 22 Kwi 2012, 17:02
Ostatnio był: 25 Cze 2012, 18:23
Miejscowość: X18
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez classic w 15 Gru 2012, 00:35

Eleventh napisał(a):S.T.A.L.K.E.R nigdy nie nadawał się na MMORPG. Według mnie jest to okaleczanie tak klimatycznej gry. Powiem szczerze, że jakby się takie coś nawet pojawiło to aż strach miał bym zagrać, ponieważ mam taką wizję, że S.T.A.L.K.E.R by się przemienił w jedną wielką komercyjną maszynę. Poza tym ciężko jest mi wyobrazić jak po całej mapie zasuwa 50 lub więcej ludzi (nie mówię o NPC). Gdzie był by klimat mroku i tajemniczości, który tak wielu graczy kocha ?

Chyba nie grałeś w Clear Sky :E
Awatar użytkownika
classic
Stalker

Posty: 67
Dołączenie: 25 Mar 2012, 03:04
Ostatnio był: 16 Sty 2013, 23:20
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez Merhius w 15 Gru 2012, 06:43

MMORPG niech idzie paszoł i mnie nie kłuje w oczka! Ale w sumie takie małe zakładanie serwera na max 25 osób przy naprawde ogromnej lokacji, plus trochę NPCów... Nie brzmi źle, jakby było z pare tysięcy questów i można byłoby dołączać do różnych frakcji i tłuc się nawzajem, hmmmm... Całkiem fajnie by było, moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez Tajemniczy w 15 Gru 2012, 09:16

Gdyby były serwery do ok 30 osób to ok. Ale nie coś w stylu Metin2/WoW gdzie na jednej mapie jest tysiące osób. Do tego jeszcze byłby zapewne grą "darmową" ale bez wykupienia premium to miałbyś zapewne kurtkę bandyty/obrzyna z zerową celnością. Do tego jeszcze pewnie kupę gimbusów z pytaniem "jak włonczyć artefakta?" Nie,nie Stalker nie nadaje się na MMORPG.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez KoweK w 15 Gru 2012, 21:29

Tajemniczy napisał(a):Gdyby były serwery do ok 30 osób to ok. Ale nie coś w stylu Metin2/WoW gdzie na jednej mapie jest tysiące osób.

Tylko co to miałoby wspólnego wtedy z MMO? :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez satan696 w 16 Gru 2012, 18:29

Nie no szczerze to bym wniósł kilka poprawek.
#1. Serwery po 80 graczy. Tam gdzie gracz sie wyloguje i zaloguje na innym serv-ie to loguje sie z takim samym eq-u i w tym samym miejscu...
#2. 2 mapy na kazdy server... czyli złaczone mapy (cien/niebo i te z zew-u) a miedzy tymi 2 dużymi mapami przeprowadza nas jeden z przewodników.
#3. Gracz może miec kilka postaci. A w czasie gry dołaczyc do jakiejs frakcji (Monolit, Dumy, Swoboda, Najemnicy, Bandyci, Wolni)
#4. Npc zredukowane do minimum.... Handlarz, Szef(opcjonalnie gracz), Technik i moze paru z ochrony bazy.... patrole = gracze etc ...
#5. Item shop ? tylko to co można znalesc w grze , amunicja czy cos ... napewno nie wszystko
#6 Open PvP + Full Loot :)
#7 zadnych lvl etc... ale jest mozliwosc nauczenia postaci montowania sprzetu do broni..
#8 Głod , pragnienie i potrzeba snu :>
#9 Frakcje moga walczyc o tereny i sprzęt
#10 zeby nie bylo latwo to zeby stworzona postac mogla byc uzywana musi przejsc "maly test"
gracz laduje gdzies na zadupiu i leko celem jest dostac sie przez ogrodzenie i nie dac sie zabic ..
problem polega na tym ze dziura jest jedna a przed toba ciemna deszczowa noc, patrole wojska i ujadanie syren
Awatar użytkownika
satan696
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 26 Gru 2010, 23:25
Ostatnio był: 23 Cze 2013, 17:37
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R. jako MMORPG Online

Postprzez jasiek99 w 13 Paź 2015, 21:21

Nie wyobrażam se stalkera jako mmorpg pfff.
Awatar użytkownika
jasiek99
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 13 Gru 2012, 14:29
Ostatnio był: 16 Paź 2021, 12:56
Miejscowość: Dolny Śląsk
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -6


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości