Wojna Wolność vs Powinność

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez MrUniwersum w 02 Maj 2013, 19:01

Większość z was mówi ze Powinność by wygrała ze względu na na znajomość z wojskiem jednak jest inaczej grając w CoP nie raz natknąłem się na kwestie dialogowe w których dowiadywałem się że Powinność wypiera się tego,że niby ma dobre kontakty z wojskiem. Większość Powinnościowców z wysoką rangą to tak naprawdę byli wojskowi którzy zostali wystawieni przez kompanów kiedy potrzebowali pomocy. Nie wiadomo jednak jak Powinność powstała naprawdę i czy stworzyli ją wojskowi jednak gdyby naprawdę mieli wparcie wojska na nic zdali by się najlepsi snajperzy zony w porównaniu z wojskowymi helikopterami wypełnionymi zgrają Powinnościowców.
Awatar użytkownika
MrUniwersum
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 02 Maj 2013, 18:28
Ostatnio był: 18 Maj 2014, 16:03
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Kudkudak w 02 Maj 2013, 19:04

A skąd Powinność znalazła by helikopter? To jest Zona, a nie Batlefjild i Wheeljacki za moździerzami.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez T-man w 02 Maj 2013, 20:15

@Kud. Jeśli chodzi Ci o ten w ich bazie w Agropromie, to mógł po prostu zostać tam podczas ewakuacji instytutu i tyle.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Kudkudak w 02 Maj 2013, 20:25

Nie grałem w CN, nie wiem co dowalili na mapach ale czytałem że jakąś tam bazę mają. A w SoC to latał, ale co za idiota pożyczy helikopter tak od ręki bandzie stalkerów? Co nie zmienia faktu, że jeśli Powinność może mieć prywatny helikopter to czemu Wolność nie może mieć wagonu pancernego :suchar:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Prohibition w 02 Maj 2013, 23:26

Wolność to anarchiści, pacyfiści i co najważniejsze ĆPUNY. Idą dalej za tym stwierdzeniem są apatyczni, wynędzniali oraz mają zaburzone postrzeganie sytuacji. Tak wg to jest dla mnie śmieszne ,że w stalkerach Wolność i Powinność są zaprezentowane jako równorzędne frakcje. Wolność była by bez jakich kolwiek szans. Jedynie mogli by się do śmierci dziwić jak to ich kolorowy świat się zawalił pod butem Powinności.
Awatar użytkownika
Prohibition
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 04 Mar 2010, 22:44
Ostatnio był: 01 Lis 2021, 21:49
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez PMG w 03 Maj 2013, 00:56

Zawsze mnie interesowało, dlaczegóż to Powinność nie lubi Wolności z powodu ich anarchistycznej ideologii (pomijając to, że powinnościowe kombinezony mają anarchistyczne barwy :E ). Ich ideologia, ich sprawa, argument Powinnościowców, że "anarchiści to zło" i stawianie ich na równi z bandytami tylko zniechęca mnie do frakcji czarno-czerwonych. Zapewne zostanę teraz hipokrytą, bo sam niegdyś broniłem Wolności, twierdząc, że to nie są anarchiści, i że to wszystko stereotypy. Jednak po wizycie w "gabinecie" Lokiego w Janowie, w CoP i zauważeniu wielkiego symbolu anarchii na ścianie, zrozumiałem, że z anarchią jednak mają coś wspólnego.

Wolność to anarchiści, pacyfiści i co najważniejsze ĆPUNY.


Anarchiści? Owszem, są anarchistami, przynajmniej coś takiego wywnioskowałem po rysunkach w ich bazach. Ale anarchista nie musi oznaczać od razu menela wdychającego butapren i przesiadującego na skłotach, bez perspektyw życiowych. Idea anarchii nie opiera się na olewczym stosunku do wszystkiego. Wolnościowe postrzeganie anarchii jest jednak bardzo zawężone i ogranicza się do "równości i dobrobytu". Wszyscy mogą chodzić do Zony i brać co każdy znajdzie. Tak to wygląda. Nie sądzę, aby ideologia anarchistyczna była w 100% poznana przez Wolnościowców, chociaż czerpią z niech wiele i mogą się takowymi anarchistami uważać. Pacyfiści? No nie powiedziałbym. Raczej walczyć to oni mogą i walczą chętnie, i mają dość ostry zasób słów (i amunicji) w przypadku spotkania Powinności. Podsumowując: Mogą być anarchistami, ale mogą być przy tym świetnymi i zorganizowanymi wojownikami. Będąc anarchistą nie muszę być apatyczny i wynędzniały. A co do ćpania i chlania, to jedynymi Wolnościowcami, u których spotkałem takie zachowania (a raczej skutki uboczne :P ) to Gandzia i Kuchmistrz. Poza tym Powinnościowcy też chlają, przykładem może być Brom.

Za ten post PMG otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak, MrUniwersum, Gizbarus.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Prohibition w 03 Maj 2013, 11:27

Tak jak napisałem w moim poprzednim poście dziwię się ,że Powinność i Wolność w stalkerze zostały postawione na równi. Gdyby pominąć całego stalkera to wyobraź sobie np uliczną konfrontację neobolszewików z anarchistami ... Ktoś tutaj by leczył mordkę parę ładnych dni ,a przy okazji może by zmienił poglądy.
A tak co do całego NATO-wskiego sprzętu posiadanego przez Wolność. A więc dostają go tylko i wyłącznie z tego powodu ,że są planem awaryjnym gdyby Czyste Niebo zawiodło. Ops ... To się już stało ! A więc Wolność stała się narzędziem do przejęcia kontroli całkowitej nad całą Zoną! I od tak wszystkie ideały przez nich wyznawane poszły się ... Tak jak to było z komunizmem. I w przypadku Tuska również.
A co do Powinnościowej idei zniszczenia zony. To Zona się rozrasta! Teraz znów postaraj sobie wyobrazić ,że jest już tak rozrośnięta ,że zajmuje również pół Polski. No i jakiś członek twojej rodziny wychodzi do sklepu po zakupy. A tu nagle zza rogu wybiega niby pis i HAP ! To mogłeś być nawet Ty ...
A do wszystkich obrońców zwierząt którzy bronią Wolności "bo to som ziomki i palom maryche" to radzę się zastanowić poważniej nad swoim sensem życia.
Awatar użytkownika
Prohibition
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 04 Mar 2010, 22:44
Ostatnio był: 01 Lis 2021, 21:49
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Gizbarus w 03 Maj 2013, 11:33

Prohibition napisał(a):A tak co do całego NATO-wskiego sprzętu posiadanego przez Wolność. A więc dostają go tylko i wyłącznie z tego powodu ,że są planem awaryjnym gdyby Czyste Niebo zawiodło. Ops ... To się już stało ! A więc Wolność stała się narzędziem do przejęcia kontroli całkowitej nad całą Zoną! I od tak wszystkie ideały przez nich wyznawane poszły się ... Tak jak to było z komunizmem


Co ty chrzanisz, że tak kolokwialnie się zapytam...? :o

Poza tym, jak już PMG napisał - wolność to nie AŻ tacy degeneraci, jak ich przedstawia się na forum, czy w CN. Owszem, ćpią, chleją itp, jednak nie robią wrażenia idiotów, którzy na pole bitwy idą uwaleni w trupa, co nie...?
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Lucjusz w 03 Maj 2013, 12:25

"Anarchistyczne barwy"? Dobre. Księża też noszą anarchistyczne barwy to by sporo wyjaśniało :D

Wolnościowe postrzeganie anarchii jest jednak bardzo zawężone i ogranicza się do "równości i dobrobytu".


A to jeszcze lepsze :D

A tak co do całego NATO-wskiego sprzętu posiadanego przez Wolność. A więc dostają go tylko i wyłącznie z tego powodu ,że są planem awaryjnym gdyby Czyste Niebo zawiodło. Ops ... To się już stało ! A więc Wolność stała się narzędziem do przejęcia kontroli całkowitej nad całą Zoną! I od tak wszystkie ideały przez nich wyznawane poszły się ...


Powinność to dobrze zorganizowana organizacja paramilitarna a Wolność to luźna grupa indywidualistów, którym przyświeca wspólny cel. Jedni i drudzy są dobrzy skoro potrafią przeżyć w zonie. Nie ma co wymyślać ideologi na siłę bo wychodzą coraz lepsze "kwiatki". Jedni chcą zone zniszczyć a drudzy pokazać światu i tyle, konflikt interesów. Powinność nie zniszczy Wolności bo by musieli sami bronić bariery przed Monolitem, Wolność nie zniszczy Powinności bo ci polują na mutki i kontrolują ich populacje. Obie frakcje się nie lubią więc strzelają na swój widok ale jednych i drugich nie stać na otwarty konflikt, prędzej zawiążą pakt o nieagresji jak w CoP niż jedni zniszczą drugich. Prawdziwymi wrogami są mutki i Monolit.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez PMG w 03 Maj 2013, 13:38

Lucjusz napisał(a):"Anarchistyczne barwy"? Dobre. Księża też noszą anarchistyczne barwy to by sporo wyjaśniało :D




Z tego co wiem, anarchiści często wykorzystują te barwy na sztandarach, flagach i symbolach, zarówno czarny jak i czerwony mają dla nich duże znaczenie historyczne. A Powinność jako frakcja, która obrała sobie za jeden z celów tępienie ich (anarchistów), trochę dziwne wygląda umalowana jak anarchistyczna flaga.


A to jeszcze lepsze :D

Możesz wyjaśnić, co masz na myśli? Raczej nie widziałem, żeby Wolnościowcy "wprowadzali w życie" anarchistyczne hasła poza krzyczeniem o wolnym dostępie do Zony i malowaniem "A w kółeczku" na ścianach. Na dodatek ich ideologia opiera się na zasadzie "róbta co chceta". W Zonie nie ma miejsca na filozofowanie, więc doskonale rozumiem, że nie studiują Bakunina, ani nie zagłębiają się w ten temat, ale ich anarchia kojarzy mi się z anarchią licznych "organizacji anarchistycznych", czyli nieograniczona równość i wolność, bez wyciągania konsekwencji, w przypadku Strefy wycieku mutantów.

Z całej doktryny wyciągnęli jedynie równość i wolność. Tylko to ukrywa się za ich "A w kółeczku".
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Sprawa z wolnością

Postprzez trolololo w 04 Lis 2014, 17:59

Witam czytelników tegoż oto foruma (czemu piszę jak Korwin?) . Chciałbym poruszyć tema który mnie nieziemsko wkurza. Minowicie:
4
3
2
1
.
.
.
Woland to nie wymyślona przez użytkownika ksywka, tylko diabeł w miszczu i Małgorzacie !
A tak na serio: Wielu użytkowników ( głównie z "Powinnością" na karcie użytkownika) strasznie "hejtuje" frakcję "Wolność" głównie od:

A) Anarchistów: według mojego mniemania anarchia to ustrój który polega na tym że każdy jest równy, nie rządzi nikt ,każdy robi co chce i nie słuch się nikogo: jednym słowem mają "wyjeban... dokończcie sobie"

B)Hipisów: I tu nawet największy kretyn co chodź raz słyszał takie słowo nie nazwałby ich tak. Poczytajcie sobie o ruchu Hipisowskim i porównajcie do nich. Poza tym czy kiedykolwiek widzieliście hipisa z bronią? :bj:

C) Słabeuszy : Nie są tacy słabi, nawet czasem lepsi od "Monolitu" (raz w cieniu widziałem w Prypeci że trzech w egzoszkieletach załatwiło 5 z "Monolitu", ale to "wina" SI stalkera). Mają natowską broń która w wielu przypadkach jest lepsza od ruskiej (no, może bardziej zawodna ale wiemy że każde bronie w stalkerze przed przemytem do zony są mieszane z magiczną rudą, więc się nie zacinają , a to że protagonistą czasem, to tylko dlatego że na rękach mają substancję która absorbuje jej energię, do Superszybkiego bandażowanie, leczenia i chlania).

Czekam na odpowiedzi
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Sprawa z wolnością

Postprzez Cromm Cruac w 04 Lis 2014, 18:06

Jest tylko jedna: takie tematy już są więc sio, tam pisać:
viewtopic.php?f=97&t=18707
viewtopic.php?f=26&t=11396
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości