Powrót, tylko do czego?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Powrót, tylko do czego?

Postprzez Pietia Chudy w 13 Kwi 2014, 23:05

A ja bym Ci do "Cienia" polecił "Zew Monolitu: Ukryte Ścieżki" jako całkiem ciekawy mod zmieniający przede wszystkim fabułę, a "Autumn Aurora 2" jako mod graficzny.
"Zew Monolitu" jest cholernie rozbudowany fabularnie. Pierwszym smaczkiem jest sam start - dotychczasowe śmiercionośne miejsca elektrowni są Twoim ciepłym domem i bezpiecznym schronieniem przed wrogami. Zaczynasz wszak jako młody fanatyczny Monolitowiec, więc staraj się lub giń :E
Troszkę później fabuła się rozgałęzi i będziesz miał do wyboru masę questów pobocznych. Owszem, część z nich to nudne "przynieś mi to, przynieś mi tamto", ale spora część i tak warta jest wypróbowania.
Mod podkręca nieco grafikę i udźwiękowienie, oraz zawiera trochę drobiazgów poprawiających (moim zdaniem) grywalność.
"AA2" to już graficzno-muzyczna klasa sama w sobie. Jeśli grałeś w niemodowany "Cień" i podobała Ci się fabuła, to ta sama gra, ale podrasowana melancholijnym klimatem jesieni wyrwie Cię z butów. Strasznie duszoszczipatielna rzecz, naprawdę polecam.

"Zew Prypeci" przy "Cieniu" jest rzeczywiście nieco mdławy. "Misery" jako mod poprawiający realistykę bywa cholernie frustrująca. Dorzuca mnóstwo elementów do świata, w tym kompletnie nierzeczywiste strzały przeciwników i ceny u handlarzy.
Miodu dodaje, a nerwów tak nie szarpie M.S.O. czyli "Massive Simulation Overhaul" albo wspomniany "I Work Alone". Za wiele nowego nie dorzucają, ale ładnie przebalansowują całą grę. Polecam.
Warto jest sobie vanillię (czyli wersję podstawową gry) wzbogacić graficznie za pomocą "Absolute Texture Pack" oraz "AtmosFear". Naprawdę robią różnicę!

PS.: Wspomniany SGM był u mnie bardzo stabilny. Jest o tyle fajny, że w wersji podstawowej dodaje do podstawki "Zewu" trochę zadań pobocznych i dorzuca troszkę sympatycznych popierdułek. W wyższych wersjach (bo jest ich kilka) dorzuca lokacje z innych części "Stalkera", oczywiście jeszcze więcej pobocznych zadań i podnosi grywalność / stopień trudności.
"W Zonie i bez ciebie cudów nie brak"
"Żeby zrozumieć, co tu jest napisane, trzeba być magistrem biologii"
"Podobno macki pojawki przynoszą szczęście. Pijawce jakoś nie przyniosły"
"Miałeś już do czynienia z pijawkami, prawda? Jeśli nie, chcemy żeby to nastąpiło. Niestety nie mogę zdradzić Ci sekretów dotyczących eksperymentu. Poza tym chyba i tak źle by to wpłynęło na Twoją psychikę".
Awatar użytkownika
Pietia Chudy
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 22 Lip 2011, 13:46
Ostatnio był: 27 Wrz 2020, 23:38
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 27

Reklamy Google

Re: Powrót, tylko do czego?

Postprzez Kudkudak w 14 Kwi 2014, 06:37

Z Voldim nie zdążycie na premierę, tylko jak z MISERY miesiąc po pewnie (najszybciej) :caleb:

Natomiast od siebie mogę dorzucić kilka słów: do SoC polecam Tajne Ścieżki 2 lub samą podstawkę z modem AA2. Oba znajdziesz na forum i oba są warte ściągania. Pierwszy trochę przebajerowany, wiadomo, ruskie mody :caleb: Drugi natomiast nie zawiera zbędnych udziwnień i... sam zobacz.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Powrót, tylko do czego?

Postprzez smok61 w 14 Kwi 2014, 08:10

Chcę Ci polecić kilka modów do SoC. Pierwszy to F.O.T.O.G.R.A.F - Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф, drugi "Jek@n's Gameplay Add-on". Świetne mody i oczywiście po polsku. W razie problemów, są do nich poradniki.
To tylko kilka propozycji. Modów jest znacznie więcej, to kwestia gustu.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
Awatar użytkownika
smok61
Tropiciel

Posty: 382
Dołączenie: 19 Wrz 2009, 12:36
Ostatnio był: 07 Lut 2018, 19:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 75

Re: Powrót, tylko do czego?

Postprzez partyka123 w 14 Kwi 2014, 18:22

Cień Czarnobyla- 1 -zabawa Spawn mod
2- Aurum Aurora
3-Zew monolitu Radze ci wybrać opcje z cienia 3-zew monolitu


Czyste Niebo-1 Clear Sky Complete Mod
2-TWF Mod
3-zabawa helios_spawn_menu Radze ci wybierz opcje z czystego nieba 2-TWF Mod


Zew prypeci-1-MISERY 2.0
2-zabawa Wladca Zony SGM 1.6
3-weapons mod radze ci wybierz opcje z zewa 1-MISERY 2.0

POZDRAWIAM!!!!!!! MYŚLE ŻE SIE PRZYDAŁEM
partyka123
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 11 Paź 2013, 21:12
Ostatnio był: 23 Sty 2015, 21:53
Miejscowość: Trójca
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: -26

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości