Sposoby ochrony przed Emisją Psioniczną

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Sposoby ochrony przed Emisją Psioniczną

Postprzez znudzony123998 w 10 Cze 2014, 16:58

Czy folia aluminiowa mogłaby ochronić stalkera przed Emisją :?: Emisja może być falą elektromagnetyczną, która blokuje się przy spotkaniu z jakimkolwiek metalem. Co o tym myślicie :?: Dodawajcie własne pomysły ;)
Ostatnio edytowany przez znudzony123998 24 Cze 2014, 16:21, edytowano w sumie 3 razy
UWAGA!!!

Przed przeczytaniem powyższego postu skonsultuj się z Administratorem bądź Moderatorem forum. Niewłaściwe zrozumienie postu zagraża twemu życiu bądź zdrowiu.

Za ten post znudzony123998 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive smichal74, ZiomB, gryzli popal,
Negative STALKIER998.
Awatar użytkownika
znudzony123998
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 10 Cze 2014, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2014, 16:15
Miejscowość: Zona
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Fort-15
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: Folia aluminiowa a Emisja Psjoniczna

Postprzez Wiewi0r w 10 Cze 2014, 18:31

Było gdzieś w SoCu, że stalkerzy w głębi zony noszą hełmy z wbudowaną klatką Faradaya, żeby móc spać spokojnie bez skutków działań psionocznych...
Ale myślę że to trochę jak z pytaniem, czy schowany za ołowianą płytą przeżyłbyś wybuch bomby atomowej, bo przecież ołów zatrzymuje promieniowanie...
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Folia aluminiowa a Emisja Psjoniczna

Postprzez pan kozaq w 10 Cze 2014, 18:44

W SHoC-u w ciekawostkach pisało coś o wiadrze antyemisijnym (albo anty-psi) - była to "odpowiedź" stalkerów na hełmy wojskowych, które były naszpikowane elektroniką i jakimiś siateczkami, przez co trepy nie wariowały ;)
Image
Image
Image

Za ten post pan kozaq otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive znudzony123998.
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Folia aluminiowa a Emisja Psjoniczna

Postprzez Grzechu300 w 10 Cze 2014, 19:00

znudzony123998 napisał(a):Emisja może być falą elektromagnetyczną, która blokuje się przy spodkaniu z jakimkolwiek metalem. Co o tym myślicie :?:

Emisja nie jest tylko falą elektromagnetyczną - folia i klatka Faradaya mogłyby blokować fale psioniczne, nie natomiast Emisje.
Emisje to swoisty "gniew Strefy" i są wszystkim - falami psi, wzmożonymi falami promieniowania, burzami z błyskawicami, falami elektromagnetycznymi, po prostu wszystkim na raz - przed tym się nie da ochronić. Przed każącą ręką Zony trzeba się po prostu schować jak najgłębiej i modlić o przeżycie. ;)
"Antybiotyk" pozwalający przeżyć Emisję na powierzchni w "Zewie Prypeci" był dla mnie średnim pomysłem, ale trzeba przyznać, był świetnie wytłumaczony - dawka narkotyków i chemii "odłączająca" Ci umysł od świata rzeczywistego. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Folia aluminiowa a Emisja Psjoniczna

Postprzez Farathriel w 10 Cze 2014, 19:13

Na pewno jest to rodzaj promieniowania - niemniej nie wiemy jakiego rodzaju. Elektromagnetyczne - to wielce prawdopodobne - to jest jedna z sił działających we wszechświecie i jeśli przyjmujemy fizykalny charakter tych emisji - to jednoznacznie będą to emisje elektromagnetyczne. Natomiast problem stanowi rozwiązanie koncepcji umysłu ludzkiego, który pod wpływem takiego promieniowania miałby ulegać dewastacji. Normalnie poprzez napromieniowanie mózgu dostatecznie silną dawką konwencjonalnego promieniowania jonizującego można po prostu usmażyć mózg poprzez wybicie elektronów z atomów z jakich mózg jest zbudowany. Jednakże to nijak nie rozwiązuje problemu bo zombie w stalkerze zachowują się podobnie do ludzi po lobotomii. Niemniej wciąż uszkodzenie płata czołowego poprzez promieniowanie wcale nie przyczyniłoby się do zachowania warunków zbliżonych do lobotomii. Promieniowanie to nie skalpel.

Tak więc problem tu raczej tego czym jest ludzki umysł - promieniowanie PSI może oddziaływać na noosferę dotyczącą danego człowieka. W końcu nie jest do końca powiedziane czy emisje psioniczne dotyczą mózgu jako organu, czy raczej umysłu jako czegoś, co np. starożytni postrzegali jako duszę.

Wniosek? Temat fajny, ale problem raczej trudny do wyjaśnienia z braku materiału bezpośrednio z fabuły gry.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka

Za ten post Farathriel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wiewi0r.
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Folia aluminiowa a Emisja Psjoniczna

Postprzez Kacper777 w 11 Cze 2014, 06:45

W X8 w CoP znajdujemy taki oto dokument:

Raport z badania próbek
Raport szczegółowo przedstawia badanie próbek biologicznych przysłanych z laboratorium X18. Próbki poddano działaniu pól transferowych o zmiennym natężeniu. Raport drobiazgowo opisuje mutacje istot żywych wywołane oddziaływaniem emisji.

No właśnie, mutacje. Czyli, że fale psioniczne muszą wpływać na DNA komórek.
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Folia aluminiowa a Emisja Psjoniczna

Postprzez Farathriel w 11 Cze 2014, 11:05

Wiecie co - ja myślę, że takie rozważania nieznacznie mijają się z celem. Autorzy gier nie uwzględniają aż takich szczegółowych naukowych nowinek. Oni po prostu implementują treść, która ich w taki czy inny sposób interesuje i może być wykorzystana jako część naprawdę dobrej fabuły.

Ja rozumiem ludzką ciekawość, ale czasami ona zdaje się zamiast dedukcją - musi być zaspokojona po prostu fantazją.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Folia aluminiowa a Emisja Psioniczna

Postprzez Kacper777 w 11 Cze 2014, 20:49

W X18 badano wpływ emisji psionicznych na zwierzęta i prawdopodobnie ludzi. Jedyne co udało im się zrobić, to stworzyć poltergeisty, nibyolbrzymy i snorki. Jest też mowa o tym, że ,,obiekty testowe'' się uwolniły. Trzeba było zamknąć pomieszczenie, a następnie poczekać aż żołnierze wyeliminują zagrożenie. Czyli że emisje mutują organizmy. Natomiast mutacja zachodzi tylko wtedy gdy coś się stanie z DNA.
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Folia aluminiowa a Emisja Psioniczna

Postprzez Yoavek w 13 Cze 2014, 14:51

Kiedyś jakiś Stalker powiedział, że w pobliżu epicentrum Emisji jest wysyłana fala wybuchowa więc wątpie żeby kawałek folii do chleba uratował życie :facepalm:
"Czuję się jak ktoś, z kim nie pozwoliłbym pieprzyć się mojej własnej córce, i jednocześnie jak ktoś, z kim, będąc tą córką, chciałbym się pieprzyć bardziej niż z kimkolwiek innym." ~Marylin Manson
Amerykanie są jak Rosjanki; im więcej ich tłuczesz, tym bardziej cię kochają.~Józef Stalin
Awatar użytkownika
Yoavek
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 07 Cze 2014, 16:43
Ostatnio był: 24 Lip 2015, 04:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości