Kordon

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Kordon

Postprzez L_E_W_Y w 05 Sie 2015, 21:29

Witam. Z tego co wiem, to w żadnej części stalkera nie było o tym mówione, więc przybyłem tutaj. To raczej oczywiste, ale muszę mieć konkretne informacje. Czy w Zonie przedstawionej w grze jest więcej miejsc gdzie można ją opuścić? Mamy w grze ten osławiony kordon, ale wątpię by to było jedyne miejsce pozwalające nam wyjść.

Jeśli temat znajduję się w niewłaściwym miejscu to proszę o przeniesienie.
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Reklamy Google

Re: Kordon

Postprzez Wiewi0r w 05 Sie 2015, 22:42

Ofkors, Z/Do Zony można się dostać przez jej granicę - po prostu wystarczy się przedrzeć przez kordon w jakimkolwiek jego miejscu, a masz cały obwód Strefy do tego :caleb:

Nazwa lokacji jest myląca, bo przecież Kordon to posterunki otaczające obszar, a gdzie my, tam granica. :suchar:

Krótko mówiąc, ode gry lepiej się odpierwiastkuj, dla dobra fabuły.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Kordon

Postprzez doomer77 w 05 Sie 2015, 22:50

W Kordonie są tory kolejowe prowadzące na zewnątrz, ale zablokowane. Po drugiej stronie tunel, zasypany. Wysypisko jest albo ogrodzone albo z naturalnymi przeszkodami. Podobnie pozostałe lokacje, ale w barze można wyjść za ogrodzenie, można jednak już nie wrócić ;)
W CoP jest chyba kilka bram, które zostały postawione na drogach. W CS znowu siatka albo przeszkody.
Jest takich miejsc trochę, ale nie kojarzę, żeby którekolwiek umożliwiało "wyjście". W Kordonie próbowałem, ale to ściana, pozostałe miejsca też.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Kordon

Postprzez Universal w 05 Sie 2015, 23:18

Pytasz, bo potrzebujesz informacji do komiksu? Moja sugestia - zrezygnuj z wiernego odtwarzania gry, która w swojej naturze była mocno ograniczona. Na zdrowy chłopski rozum - placówka wojskowych nie mogła być jedynym wejściem do Zony, chociaż tak to zostało przedstawione. Równie dobrze mógłby to być Zaton, Bagna - jest most kolejowy. Właściwie w każdej lokacji na skraju mapy dałoby się wyjść poza Zonę taką, jaką widzisz w grze.

Chyba trochę za poważnie bierzesz prostackie pomysły GSC, które miało w dupie szczegóły :P
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Kordon

Postprzez L_E_W_Y w 06 Sie 2015, 01:16

W pewnym stopniu od fabuły gry odejść nie mogę, bo całą swoją wplątałem między SoC a CS. Na początku chciałem po prostu rozszerzyć mapę z gry, ale stopniowo odchodziłem od tego pomysłu. Teraz już się utwierdziłem w przekonaniu, że to nie wystarczy. Mapę postaram się zrobić od nowa, ale tak, by nie gryzła się za bardzo z fabułą gry. dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Kordon

Postprzez Universal w 06 Sie 2015, 09:43

Zrób jak w Ślepej Plamie - był Jantar, było Wysypisko, nazwa "Kordon" chyba też się pojawiła w kontekście skraju Zony, ale było to osadzone w rzeczywistej mapie z grubsza. Przejście przez granicę Kordon-Wysypisko nie tylko na placówce wojskowej, ale też na całej długości granicy. Mam nadzieję, że wiesz, o co mi chodzi :P Wtedy miałbyś to bardziej realnie ustawione, a schemat z gier pozostałby prawie nietknięty.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive L_E_W_Y.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Kordon

Postprzez BlackShaman w 06 Sie 2015, 11:52

Mapa z gry jest bardzo okrojona. To porostu tunel z punktu A-Kordon do punktu B-Elektrownia. Taki FarCry 2 miał mapę wielkości 50km2,więc 30km2 zony bez problemu dało by się zrobić(chodzi mi od doświadczonego programistę). Co do posterunków. Sądzę,że większość granicy to porostu ogrodzenia,doły i pola minowe. Natomiast bramy znajdują się w większych miastach,wsiach nie zrównanych przez okopujące się wojsko. Nazwa kordon jest ogólnikowa.

Za ten post BlackShaman otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: Kordon

Postprzez Cromm Cruac w 06 Sie 2015, 13:31

Jak napisał przedmówca, w grze nie ma całej Zony a tylko jej wycinek. Zakładając, że elektrownia jest w jej środku to na północ od niej Zona się nie kończy. Tak samo na wschód i zachód muszą być jeszcze jakieś tereny, których w grze po prostu nie odwiedzamy. Kordon w grze jest na samym południu i na granicy strefy. Granic w pozostałych kierunkach po prostu na mapie gry nie ma.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Kordon

Postprzez Laten w 06 Sie 2015, 17:30

Jeśli chodzi o wyjście z Zonę to się( według mnie nie da ). Lecz w Jantarze jest miejsce gdzie można taki "smaczek" zaznać. Grałem i gram nadal explorując teren, więc wiem co i jak. Otóż przed wejściem do fabryki jest góra, na którą można wejść(ale trzeba baardzo uważać, ponieważ w większości jest promieniowanie ). A potem sam zobaczysz jak dojdziesz do końca :D. To chyba jedyne miejsce gdzie można dojść aż do końca Strefy. :D
Laten
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 08 Lip 2015, 10:19
Ostatnio był: 09 Wrz 2015, 17:57
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: -2

Re: Kordon

Postprzez jasiek99 w 13 Paź 2015, 20:42

Raczej można z każdej strony dostać się do zony poprzez granice i unikając patroli wojska :D :ati:
Awatar użytkownika
jasiek99
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 13 Gru 2012, 14:29
Ostatnio był: 16 Paź 2021, 12:56
Miejscowość: Dolny Śląsk
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -6


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości