Jaki mod wybrać? Nasze propozycje

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Jaki mod wybrać? Nasze propozycje

Postprzez Kamrat w 17 Kwi 2011, 12:58

Witam.
Osobiście polecam to:
1.Atlas Spawn Mod, można się pobawić w wojny frakcji.
2.Stalker Re-Animation project - totalnie zmienia animacje przeładowań, tekstury broni, dźwięk strzału
(Mój ulubiony mod, gorąco polecam, zajrzyjcie do tematu stworzonego przez BJ-a)
3.Sky4ce - poprawia tekstury otoczenia dodaje DOF, rozmycia przy obracaniu kamerką i tym podobne smaczki.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kamrat
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 27 Mar 2011, 20:31
Ostatnio był: 24 Wrz 2017, 16:21
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Jaki mod wybrać? Nasze propozycje

Postprzez Dziarsky w 17 Kwi 2011, 13:09

Ostatnio testuję mody "Complete"

http://www.moddb.com/mods/stalker-complete-2009

Zdecydowanie dla kogoś kto już przechodził Stalkera i teraz chce sobie do niego wrócić ale w trochę odświeżonej wersji.
W opisie moda są linki do wersji dla CSa i CoPa. SoC wydaje się najbardziej poprawiony.
Osobiście testuję CSa Complete. Dodaję do tego jedynie powiększony plecak własnej roboty.
Dobrze wygląda, usuwa trochę bugów i dodaje kilka nowych smaczków jak np. nową muzykę/ambient.
Jest też spawning-menu. Przydaje się czasem ten bajer by szybciej ruszyć akcję z miejsca.

Polecam tą serię. Ma to co potrzebuję.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Jaki mod wybrać? Nasze propozycje

Postprzez classic w 27 Mar 2012, 14:29

Dla średniej jakości komputerów:

Dla mnie osobiście najlepszym modem do podstawki którego nikt nie wymienił a który stawiam ponad inne jest MOD: S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled (SWO_v3.1_LITE) Ten mod, nie zmienia niczego w grze oprócz jakości pogody\tekstur\oświetlenia czyli mamy podstawową wersję gry w jakości "HD"

(ten mix, tworzy niepowtarzalny klimat gry)

Link do SWO: http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=1640
Awatar użytkownika
classic
Stalker

Posty: 67
Dołączenie: 25 Mar 2012, 03:04
Ostatnio był: 16 Sty 2013, 23:20
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Ulubiona Modyfikacja

Postprzez Fr0zeN w 18 Maj 2012, 22:58

Piszcie o swojej ulubionej modyfikacji.

Moja to MISERY i M.S.O - MISERY dotyka każdy aspekt gry i jest wręcz zaje*iście,a M.S.O mocno poprawia AI itp...
Fr0zeN
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 18 Maj 2012, 19:26
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 23:22
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Ulubiona Modyfikacja

Postprzez FlyingTigerPL w 19 Maj 2012, 10:55

Ja tam lubię "The Faction War" za ulepszenie wojen frakcji, które totalnie zryli w Czystym Niebie, a na które się bardzo napaliłem. Szczerze polecam moda.
Kto zadrze z elitą, nakryje się pytą!

Za ten post FlyingTigerPL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fr0zeN.
Awatar użytkownika
FlyingTigerPL
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 22 Kwi 2012, 14:53
Ostatnio był: 09 Mar 2014, 22:27
Miejscowość: Bramki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Re: Ulubiona Modyfikacja

Postprzez Markus Grizzly w 19 Maj 2012, 11:57

Cień Czarnobyla - Additional Addons ( za możliwość założenia dodatków na broń, która w rzeczywistości daje taką możliwość), Repair Mod 2.5 (urzeczywistnia rozgrywkę, nie trzeba się bawić w gonitwę po lokacjach w celu załadowania u któregoś z handlarzy broni, którą chciałbym kupić w miejsce tej zużytej i w końcu jest na co wydawać znaczne sumy pieniędzy).
Czyste Niebo - Fraction Commander (wprawdzie nie działa mi tak jak powinien - brakuje paru opcji, ale daje dużo satysfakcji).
Zewu Prypeci, z braku potrzeby, jeszcze nie modowałem. :)
Z modów, których jeszcze nie miałem okazji uzywać, podoba mi się [Жесть v.1.0.3] Krwawy Szlak - "Rzeźnia" - podobnno dodaje naprawdę ciekawe opcje - osobne ładowanie magazynków, których jest ograniczona ilość i różne rodzaje, osobne typy tłumików do broni.
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Re: Ulubiona Modyfikacja

Postprzez jalkavaki w 19 Maj 2012, 14:19

Cień Czarnobyla:
1. Rzeź - bo tak STALKER powinien wyglądać, a nie być gierką dla mientkich ninjas;
2. TT2 - nowa, ciekawa fabuła. Trudna - I like.
Czyste Niebo:
1. TFW - za ten freeplay. Troszku pozmieniać pliki handlarzy i czujemy się jak świeżo przybyły do Zony samotnik (wspominałem, że tylko samotnikiem gram?).
2. OGSM - tu chyba słowa zbędne
Zew Prypeci:
1. SGM - chyba tylko w tą modyfikację grałem. Nie dziwota w sumie - najmniej ulubiona część STALKERA ;)
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Ulubiona Modyfikacja

Postprzez Fr0zeN w 19 Maj 2012, 15:04

To od siebie dołożę jeszcze TFW tylko ma ode mnie minusik za te częste wyloty na czystej wersji gry :D.


+Ciekawy freeplay
+Rozbudowana wojna frakcji
+Ciekawe wyposażenie
+Rozbudowane okno upgrade przedmiotów

-Częste Wyloty
-Nużące zadania typu przynieś, podnieś, pozamiataj.
Fr0zeN
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 18 Maj 2012, 19:26
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 23:22
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Ulubiona Modyfikacja

Postprzez GhostRider44 w 21 Maj 2012, 14:46

M.S.O. - Świetne AI. Raz biegałem wokół jednej kępy trzcin z jednym bandytą (goniliśmy się). :P
L.U.R.K.
- Dużo nowych broni, świetne tekstury i pogoda, nawet fajne nowe animacje. Denerwuje jednak za duży odrzut broni i brak możliwości używania artefaktów.
Freeplay start - miła modyfikacja dająca nam możliwość zaczęcia gry bez głównej fabuły. Dajemy sobie imię i wybieramy przynależność do frakcji. Daje też nowe zadania poboczne.
Re-animation project - Nowe animacje przeładowania do ShoC'a
The Faction War - Chyba jedyna modyfikacja do CS zmieniająca fabułę. Mod skupia się właśnie na wojnach frakcji. Dodaje też kilka nowych broni m.in. Mosina.
Priboi Story - Polecam każdemu kto zawsze chciał zagrać w ShoC'a od strony wojaków. Ciekawa i dosyć wymagająca fabuła. Także parę nowych broni.
Zew Monolitu: Ukryte Ścieżki - jak wyżej, ale dotycząca Monolitu. W środku wiele innych fajnych pierdół.
Nie jestem pewien czy to wsio, ale za żadną serdecznie nie żałuję.
EDIT: Zapomniałem o Ragdoll mod do Cienia. Zmienia efekt szmacianej lalki na bardziej realistyczny. Czyli fizykę trupów.
Ostatnio edytowany przez GhostRider44, 09 Cze 2012, 09:10, edytowano w sumie 1 raz
Haraszo kartoszki!

Za ten post GhostRider44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dienonych, Gavdylenko.
Awatar użytkownika
GhostRider44
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Sty 2011, 12:30
Ostatnio był: 04 Mar 2023, 09:25
Miejscowość: Domek w wiosce kotów, Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 149

Re: Ulubiona Modyfikacja

Postprzez KoweK w 25 Maj 2012, 14:56

W Zew Prypeci nawet nie grałem na modach, bo nie widziałem takiej potrzeby - gra taka dobra, że tego nie potrzebuję, a pierdołek w stylu braku przybliżenia przy celowaniu nie będę zaliczał.

Czyste Niebo to akurat takie gówno, że nawet mody nie uratowałyby tej gry.

Jeżeli chodzi o Cień Czarnobyla, to grałem w wiele, ale żaden nie dał mi tyle przyjemności, co AMK mod 1.4. Poziom trudności, AI i wszystkie feature'y były naprawdę niezłe i dawały mi przyjemność z grania w SOC. Teraz może mod nie zadziwia, ale na początku premiery SOC ten mod był wg mnie obowiązkowy, bo wg mnie sama gra, bez modów była niegrywalna i nudna... nawet na siłę nie potrafiłem jej ukończyć, a próbowałem wiele razy.
Jak ktoś lubi poprawioną grafikę to również od siebie polecam SKY4CE Shaders w najnowszej wersji.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Ulubiona Modyfikacja

Postprzez Jo_Mason w 25 Maj 2012, 15:33

W cieniu Czarnobyla nie używałem modów (raz tylko z ciekawości dałem Priboi Story ale nie zaciekawił mnie).

Co do CS to z xKoweKx zgodzę się tylko połowicznie. Gra faktycznie jest słaba ale dzięki Modowi "The Faction War" stała się obecnie najczęściej odwiedzaną przeze mnie częścią. Smoq2 i jego ekipa tak się postarali, że do tej pory nie skończyłem gry wszystkimi frakcjami.

W Zewie faktycznie niewiele da się zmienić na lepsze. W tym momencie używam jedynie moda AtmosFear3 Cromm Cruac'a (BTW najlepszego bo ma dzisiaj urodziny).

Nie polecam natomiast moda Misery do Zewu Prypeci. Może i ładnie to wygląda, nowe branie, profesje ale coś jest nie tak. Tym "czymś" jest absurdalny poziom trudności i uprzykrzania przygody graczowi. Nie pobiegasz tu za wiele, oj nie! :/
Ulubiony Mod: CoP - AtmosFear 3, CS - The Faction War

Człowiek - gotowe 4 rozdziały
Terapia - kryminał - NOWOŚĆ
Pingwiny z Madagaskaru - Operacja "MONOLIT" - Opowiadanie ukończone
Awatar użytkownika
Jo_Mason
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 27 Lut 2012, 09:47
Ostatnio był: 11 Kwi 2022, 22:50
Miejscowość: Brzesko
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 39

Re: Ulubiona Modyfikacja

Postprzez Tormentor w 25 Maj 2012, 15:58

Krwawy Szlak - czyli jak powinna wyglądać prawdziwa Zona. W końcu czujemy, że jesteśmy w ekstremalnym środowisku a nie w wesołym miasteczku. Polecam wszystkim bo został spolszczony. ;) No i ma dużo smaczków.

Ogólnie w modyfikacje rzadko grałem ale ta zasługuje na medal.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości