Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Menfis Stalker w 05 Lip 2013, 10:06

Jak dla mnie najlepszą bronią jest GP37, gdy pierwszy raz grałem w Cień Czarnobyla i znalazłem tą broń prawie na początku gry (na Wysypisku!), myślałem, że to jakiś gówno i ją sprzedałem za dobrą sumkę, ale potem przekonałem się, że to jest po prostu rozdrabniacz. Dobra lunetka i niezła obsługa i obrażenia, sprawiły, że jest to moja ulubiona broń, ale poza tym lubię też PMm, nie raz uratował mi dupę, jak musiałem przeładowywać broń podstawową.


Up. Jak dla mnie lepszy jest Avalanche, a szczególnie w Cieniu Czarnobyla, bo i do niego można zamontować celownik i ma więcej pocisków niż Wintar ;>.
Awatar użytkownika
Menfis Stalker
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Cze 2013, 18:24
Ostatnio był: 03 Paź 2013, 13:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez TomPierwszy w 05 Lip 2013, 13:50

A czy Avalanche może strzelać pojedynczymi strzałami, czy tylko z serii?
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Tajemniczy w 05 Lip 2013, 14:00

Tylko z serii. Chyba tylko GP37 ma przełącznik ogień ciągły/pojedynczy.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Szczur w 06 Lip 2013, 21:40

Moją ukochaną bronią ze wszystkich części Stalkera jest VLA Special Assault Rifle. Ulepszona wersja Wintara BC, którym też bym nie pogardził. VLA jest niezawodna, cicha, szybkostrzelna i piekielnie zabójcza - czego więcej wymagać od broni? Świetnie nadaje się do cichej eliminacji wrogów, w końcu to broń szturmowa jednostek wojskowych. Można ją znaleźć dopiero w późniejszym etapie rozgrywki. Jedynym minusem jest zdobycie amunicji, która jest rzadka i dosyć droga. Pierwszy raz spotkałem się z nią, gdy napadł na mnie oddział monolitu w Magazynach Wojskowych. Miłość od pierwszego wejrzenia! :E
:

Image

Natomiast moją bronią podręczną jest nie zastąpiony pistolet z tłumikiem PB6P9. Amunicję do niego można znaleźć praktycznie wszędzie. Na każdej akcji sprawdza się świetnie, nie raz mi tyłek uratował. ;)
:

Image

Jak się domyślacie, preferuję cichą walkę z ukrycia, podpis podpowiada... ;)
Ostatnio edytowany przez Szczur, 07 Lip 2013, 12:50, edytowano w sumie 1 raz
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez TomPierwszy w 06 Lip 2013, 23:53

Czy właśnie "VLA Special Assault Rifle" nie jest to SA 'Avalanche', o którą pytałem? Jeżeli tak to jak ją przyrównasz do Wintara BC?
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Szczur w 07 Lip 2013, 12:47

Tak, to ta sama broń. Po prostu w każdej części gry była inaczej nazywana (prawie wszystkich to dotyczy). Hmm...VLA jest lepszy od Wintara pod paroma względami:
- ma większy magazynek (20 naboi /30- możliwe przy ulepszeniach)
- jest ulepszoną wersją, więc wszystkie cechy broni ma polepszone
Drobny minusik:
- ma wbudowany tłumik, ale brak wbudowanego celownika (łatwo znaleźć, wejście typu "jaskółka").
Wintar BC z założenia jest lekkim karabinem snajperskim, natomiast VLA jest karabinem szturmowym. Wszystko wychodzi przy ulepszeniach. :D
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни

Za ten post Szczur otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive TomPierwszy.
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez TomPierwszy w 07 Lip 2013, 13:03

Cześć.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak skorzystam z Twojej pomocy i mam jeszcze kilka pytań.
Głównie chodzi mi o używanie tego karabinu jako snajperki, czyli głównie interesuje mnie porównanie właśnie pod względem karabinu snajperskiego, czy i w tym przypadku jest to broń lepsza jeżeli weźmiemy pod uwagę celność? Oczywiście przy założeniu, że jest zamontowana luneta.

Mam też drugie pytania, jeżeli bierzemy pod uwagę karabin jako broń szturmowa to Avalanche czy TRs 301?

Podsumowując, co lepsze: a) Jako broń snajperska - Avalanche vs Wintar b) broń szturmowa: Avalanche vs TRs?

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Szczur w 07 Lip 2013, 13:18

a) hmm, pod względem snajperki to trudno powiedzieć, ponieważ parametry są zbliżone i mogą się nieznacznie różnić, spróbuj wypróbować obydwa, każdemu inaczej leży w rękach. Tak jak mówiłem Wintar jest typową lekką snajperką natomiast VLA jest karabinem szturmowym...ale każdy ma inne podejście.
b) TRs 301 tekże jest świetną bronią, również można zamontować tłumik oraz celownik. Po ulepszeniu ma pojemność magazynka 40 lub 45 (nie pamiętam dokładnie) - tak więc postrzelasz dłużej zanim przeładujesz. Amunicją do TRs 301 są pociski typu 5.56×45 mm (łatwiej znaleźć) lub lepsze typu 5.56 AP, natomiast VLA korzysta z 9×39 mm lub 9×39 mm SP-6 - mają one większą przebijalność w porównaniu do 5.56x45. Tutaj znowu musisz na wyczucie i styl walki, albo strzelasz więcej, albo bardziej śmiercionośnie...jeżeli trafisz i nie zabraknie.
Oczywiście ja bym wziął VLA w obydwu przypadkach, jest lżejsze od TRs 301. Chociaż Wintar BC też nie ma dużego obciążenia :> w tym przypadku miałbyś wspólną amunicję... :D
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez TomPierwszy w 07 Lip 2013, 13:36

Generalnie chodzi mi o to żeby mieć broń 2 w 1. Bardzo lubię TRs, ale czasem denerwuje mnie, gdy chcę kogoś zdjąć z bardzo daleka to trzeba zmieniać broń w ekwipunku, a TRs mimo wszystko ma gorsze przybliżenie od Wintara.
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez krzychu5555 w 21 Sie 2013, 11:24

Ja kocham GP 37, tundera oraz (oczywiście) FT200, które znajduje się dopiero w elektrowni.
krzychu5555
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 21 Sie 2013, 10:54
Ostatnio był: 12 Wrz 2013, 16:37
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: -9

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Dovak w 24 Sie 2013, 11:01

Wybrałbym FT2000 gdyby nie fakt że można go zdobyć dopiero pod koniec gry.

Mój wybór pada na Tundera S14. Jest celny, szybkostrzelny no i mocny. Bardzo jestem też zadowolony ze zintegrowanego granatnika który nie raz ocalił mi życie gdy skończyły mi się zwykłe granaty. Bardzo chciałem zdobyć tę broń po pierwszej walce na arenie z bandytami. (Btw. kiedyś słyszałem o bugu który pozwalał wynosić sprzęt z areny. Prawda to?)
Po służbie w powinności udało mi się w końcu zdobyć moją ukochaną broń. Dla mnie jest idealna wiec zawsze staram się ją zdobyć jak najszybciej.
Ostatnio edytowany przez Dovak 24 Sie 2013, 15:18, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Dovak
Stalker

Posty: 158
Dołączenie: 07 Sie 2013, 14:19
Ostatnio był: 26 Gru 2018, 01:33
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 23

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Kamko Furiat w 24 Sie 2013, 11:47

Jestem zwolennikiem broni szturmowej, a co za tym idzie uwielbiam kałacha. Gdy na prawdę robi się gorąco, sięgam po FT 200M, który kosi wrogów masakrycznie :D

Ogólnie jednak zawsze miałem sentyment do kałacha i ta broń w moich rękach też potrafi zabić każdego - zabiłem tym cackiem pokaźne szeregi wrogów zanim nabyłem FT 200M. AK to moja ulubiona giwera nie tylko w samym świecie S.T.A.L.K.E.R.'a, ale po prostu na ogół ją lubię :)

Plusem jest jeszcze to, że nawet zanim w grze zdobędzie ten również moim zdaniem świetny FT 200M, to można spokojnie zasuwać z kałachem, tym bardziej, że można zdobyć to cacko z łatwością jeszcze na początku gry.

Podsumowując, kałach to broń, która łączy dużą siłę rażenia z szybkostrzelnością. Broń ta jest prosta i niezawodna, a dzięki możliwości dodania do niej celownika i granatnika - dużo zyskuje na wszechstronności - i to mi się podoba :D

Podobnie jak przedmówca, równie dobrze mógłbym wybrać FT 200M lub uznać, że lubię go tak samo jak kałacha. Ale fakt, że zdobywa się to ustrojstwo dopiero w późniejszych fazach gry sprawił, że nieznacznie bardziej wolę kałacha.
Zona to nie miejsce dla płaczliwych i rozpieszczonych gogusiów...
Awatar użytkownika
Kamko Furiat
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 22 Sie 2013, 23:27
Ostatnio był: 05 Maj 2014, 22:35
Miejscowość: Zamość/Zona
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości