Obcokrajowcy w Zonie

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Obcokrajowcy w Zonie

Postprzez Marquez w 29 Maj 2009, 23:57

Kupiłem polską wersję Stalkera. Ściągnąłem sobie Oblivion Lost 2.1.1 i naciągnąłem polską wersję. I tu miałem mnóstwo niedogodnień. A to niektóre rzeczy (jak na przykład pendrive Strieloka) miały nazwę item_flash_gslinger_agro_name. Uporałem się z tym, zrobiłem autorskie nazewnictwo i opisy tych przedmiotów. Ale spostrzegłem się, że to nie jedyny problem spolszczenia i OL jako całości. Otóż w paru miejscach nagle wystąpił brak polskiego lektora. (np. już na samym początku, kiedy Wilk informuje grupę o tym, że wysyła Nas jako wsparcie). Niektórzy stalkerzy za to zaczęli mówić nie po ukraińsku, ale po angielsku! (np. Strażnik w Barze ("Come in, don't stand there!","Get out of here stalker!", czy Informator). Problem rozwiązałem (czyt. przywróciłem ukraińskie dialogi i polskiego lektora) przez usunięcie z folderu sounds folderu zawierającego dialogi (nie pamiętam jak się nazywa :P) Gdzieś na youtubie widziałem filmik, a tam kwestie mówione w języku francuskim. I tu wpadłem na pomysł... Gdyby tak do folderu sounds wrzucić na miejsce niektórych dialogów po ukraińsku teksty w języku angielskim, francuskim, niemieckim itd. - czy nie byłoby to ciekawe?
Tak, kolego, Ty masz rację, ale ja mam karabin.
Awatar użytkownika
Marquez
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 29 Maj 2009, 21:20
Ostatnio był: 27 Mar 2012, 14:18
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Obcokrajowcy w Zonie

Postprzez Deron w 30 Maj 2009, 00:53

Może :) Pomyśl o tym. Naprzykład stalkerzy siedzący przy jednym ognisku rozmawiali by w swoim rodzimym języku np. niemieckim ale przy rozmowie z innymi stalkerami przechodzili by na język ukraiński :) Ale pomysł bardzo mi się podoba :) :wódka:
S.T.A.L.K.E.R. - WAY OF MY LIVE
Awatar użytkownika
Deron
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 25 Mar 2009, 18:23
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 15:43
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 1

Re: Obcokrajowcy w Zonie

Postprzez markusen2 w 05 Cze 2009, 09:09

To byłby ciekawy pomysł pod warunkiem że obcokrajowców byłoby niewielu. A może jakaś nowa frakcja usiłująca zdobyć teren i pozycję w zonie. Jest to do przemyślenia ponieważ te zmiany mogłyby "zabić" klimat.
Awatar użytkownika
markusen2
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 31 Maj 2009, 11:46
Ostatnio był: 28 Paź 2021, 21:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Obcokrajowcy w Zonie

Postprzez Arbiter w 06 Cze 2009, 13:23

Ja bym się zastanawiał skąd tak świetnie gadają w wielu językach :wink: , a poza tym to nie ma wpływu na rozgrywkę. Może tylko ,że monotonne teksty przestaną nużyć. Nie jestem tradycyjnym obrońcom STALKERa, więc nie przeszkadzało by mi to. Powodzenia.
Arbiter
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 03 Cze 2009, 17:40
Ostatnio był: 08 Kwi 2010, 01:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Obcokrajowcy w Zonie

Postprzez Yoavek w 04 Lip 2014, 23:36

Pozwolę sobie zrobić hardkorowy odkop bo jest to interesujący temat.

Gra straciła by, ale też zyskała na sensie dzięki obcokrajowcom. Dlaczego?
Straciła by sens :
-Niemcy, Francuzi, Polacy nie mieli by jak się dogadać między sobą a już bardziej pomiędzy stalkerami którzy gadają tylko po Ukraińsku.
-Napewno znalazłby się jakiś cudzoziemiec który stworzył by frakcję w stylu III Rzeszy. Że tylko np. Niemcy mieli by do niej dostęp i ustalili sobie zań jakiś cel.
-Co zrobiłby jakiś niedorozwinięty Polski skazaniec (piszący "Bende mugł Ć cosi zrobici")który wkradł się do Zony i zostałby napadnięty tylko i wyłącznie przez Ukraińca?
Nabrała by sens :
-Jak to ktoś tam kiedyś ujął wyżej : Fajnie by było posłuchać rozmów cudzoziemców przy ognisku. Można by było nauczyć się języka.. Dowiedzieć się czegoś o ich ojczyźnie.
-Pojawiłyby się jakieś nowe piosenki z łatwym tekstem i nutą.
-Uczyliby stalkerów tego co uczyli ich samych w ich Wioskach, miastach rodzinach.
"Czuję się jak ktoś, z kim nie pozwoliłbym pieprzyć się mojej własnej córce, i jednocześnie jak ktoś, z kim, będąc tą córką, chciałbym się pieprzyć bardziej niż z kimkolwiek innym." ~Marylin Manson
Amerykanie są jak Rosjanki; im więcej ich tłuczesz, tym bardziej cię kochają.~Józef Stalin
Awatar użytkownika
Yoavek
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 07 Cze 2014, 16:43
Ostatnio był: 24 Lip 2015, 04:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Obcokrajowcy w Zonie

Postprzez Wiewi0r w 04 Lip 2014, 23:51

Fakt, odkop niezły. ;)

Yoavek, a mi się podoba w LA, że widzę czasem nie-ruskie nazwisko. Na pewno najwięcej będzie "miejscowych" chłopców, ale nie widzę powodów by ludzie innych narodowości nie mieli trafiać do Zony.

Co do piosnek i wierszy - w zależności od wizji zaludnienia Zony, mogłaby powstać stalkerska "społeczność" na wzór tego co jest w Legii Cudzoziemskiej - nuty i teksty zmieniały się, gdy po kolejnych wojnach do Legii dołączali obywatele pokonanych krajów...
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Obcokrajowcy w Zonie

Postprzez lehoslav w 05 Lip 2014, 00:11

W temacie przewija się cały czas język ukraiński.
W Stalkerze stalkerzy mówią po rosyjsku. Po ukraińsku jest tylko niewielka część napisów.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości