Pasja

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Pasja

Postprzez Dziku w 19 Mar 2011, 15:34

Ja interesowałem się klimatami post apo jak tylko sięgam pamięcią. Grało się w Fallout'a (dwie pierwsze części) aż tu nagle w jakimś podrzędnym programie o grach na podrzędnym kanale pojawił się zwiastun STALKER'a. Zajarałem się tą grą (a że był ze mnie mały dzieciak to entuzjazmu mi nie brakowało). Sprawa ze STALKER'em ucichła wraz z opóźniającą się premierą. Zwyczajnie zapomniałem o tej grze aż do 2007 gdy to mój kumpel powiedział mi że ma grę o Czarnobylu. Zacząłem sobie przypominać fakty z kilku lat wstecz. Przespałem się z tą myślą i (to co teraz powiem jest w 100% prawdą) byłem przekonany że to był sen. Jak się później okazało - wszystko było prawdziwe. Gra mnie zafacynowała, wciągła i trzyma do dzisiaj. Od tamtej pory jestem zapalonym fanatykiem historii Czarnobyla jak i całej serii gry. Mam zamiar skompletować mój własny strój do wypraw w zonę (jak narazie w planach maska, naszywka i replika jakiegoś AK) a potem osobiście wybrać się do strefy zamkniętej (oczywiście bez wcześniej wspomnianego stroju). Mogę szczerze powiedzieć że gra zmieniła moje życie i mimo tego że często od niej odchodzę to zawsze do niej wracam z takim samym zapałem jak gdy uruchamiałem grę pierwszy raz.
Zono moja, serce moje...

Za ten post Dziku otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive G-Helgast.
Awatar użytkownika
Dziku
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 24 Paź 2010, 20:37
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 19:40
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Pasja

Postprzez STRELŁOK w 20 Mar 2011, 10:10

Ja za bardzo sie nie interesowałem S.T.A.L.K.E.R.-em ale jak zacząłem grać w inne gry zrozumiałem, że ciężko o dobrą gre. Powoli sobie grałem (myślałem, że to gra jak inne- rub misje, ić gdzie ci karzą) wciągneło mnie to, że ma się we wszystkim woloną rękę ale i decydujesz o swoim losie i o losie innych STALKERÓW. Dziś gram któryś raz z żedu i za każdym razem robie co innego. To mi się naprawdę podoba, i nic nie zmieni tej kwestii :wink:
S.T.A.L.K.E.R. N.I.E.T.Y.L.K.O. G.R.A. T.O. Ż.Y.C.I.E.


JEDEN KROK W STRONE ZONY I NIE OPRZESZ SIĘ BY ZROBIĆ NASTĘPNY.

WIĘC POMYŚL

Za ten post STRELŁOK otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Pyr0, SVDstriker, STALKIER998.
Awatar użytkownika
STRELŁOK
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 11 Mar 2011, 13:02
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 17:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -3

Re: Pasja

Postprzez Vice w 22 Mar 2011, 23:30

Uwielbiam klimat postapokaliptyczny, i pewnego razu trafiłem w necie na opis Stalkera. Kupiłem CS i spodobało mi się na tyle ze CS i CoP są podstawowymi grami na moim dysku:D
Nienawidzę Pijawek, są silne, szybkie, zwinne, niewidzialne, upierdliwe, a co najgorsze żywe. Dlatego za wszelką cenę staram się zmienić ich ostatnią cechę.
Vice
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 08 Mar 2011, 21:35
Ostatnio był: 17 Wrz 2016, 02:58
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

Re: Pasja

Postprzez Cienias w 22 Mar 2011, 23:38

Można powiedzieć, że S.T.A.L.K.E.R. zupełnie zmienił moje zainteresowania - od programowania/grafiki komputerowej przeszedłem do post-apo i militariów. Z metalu przerzuciłem się na ambienty i... reggae ( ;) ). Na szczęście zamiast zmienić znajomych na innych, zmieniłem ich. I tak, teraz zamiast grać w CS'a czy jakąś inną "strzelankę" - uprawiamy airsoft, albo "zwiedzamy" różne walące się budynki... Po zagraniu w S.T.A.L.K.E.R.'a zacząłem się też uczyć rosyjskiego i ukraińskiego, z początku łapiąc słówka, czy zwroty z gry, a później czytając książki po rosyjsku. Ogólnie rzecz biorąc, żadna inna gra nie miała na mnie tak silnego wpływu...
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: Pasja

Postprzez Grave w 29 Mar 2011, 17:08

Hymmm... Tak, stalker zmienił troche w moim życiu. Zaczełem się interesować Czarnobylem, zwiedzać z kumplem stare i opuszczone budynki. Ba! Nawet zainspirowany grą kupiłem sobie maske przeciwgazową ,żeby straszyć ludzi (Tylko jak nie podoba mi się jak ktoś chodzi po polach niedaleko mnie) i bardziej się wczuwać podczas gry w LARP'a z kumplem . Zaczełem grać też w inne post-apokaliptyczne gry (np. Metro 2033, Fallout). Gram też od czasu do czasu z kumplami w paintballa w realiach stalkera. Od ostatniego czasu zastanawiam się też jak zdobyć naszywkę Wolności, by przyszyć sobie do kurtki. I nie, nie mieszkam w psychiatryku :D
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Re: Pasja

Postprzez grent w 18 Maj 2011, 20:08

Ja tak samo jak ty Deron interesowałem się historią Czarnobyla i tym co się działo potem aż trafiłem na S.T.A.L.K.E.R.-a który jest ze mną zawsze w pamięci jest to gra w którą gram od początku jej ukazania się i dalej mi się nie znudziła no a tyle czasu grania w jedną grę to dużo :D
Pamiętaj zona jest miejscem które zmienia ludzi, nawet jeśli jednego dnia zdobędziesz przyjaciela następnego może być już twoim wrogiem.
Awatar użytkownika
grent
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Maj 2010, 16:52
Ostatnio był: 04 Kwi 2012, 08:45
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Pasja

Postprzez impulse_101 w 19 Maj 2011, 09:34

Pierwsza moja styczność z stalkerem była w roku 2004 jak CD-Action dołączyło na swoim CD trailer (oblivion lost, rozkladajace sie zwloki, pojazdy itp) który wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Przez kolejne lata raz po raz media przypominały o tej oryginalnej produkcji a ja starałem się trzymać rękę na pulsie ..aż pewnego pochmurnego dnia "obudziłem" się w cordonie i zaczęło się to co trwa aż do dzisiaj :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Pasja

Postprzez Rafaił Bartkov w 19 Cze 2012, 21:25

Po roku odkopuje ten temat z pod napromieniowanej gleby ZONY ;).
Pasja. Zainteresowanie Czarnobylem, katastrofą, skutkami oraz promieniowaniem zaczęło się u mnie już na długo przed nabyciem pierwszego S.T.A.L.K.E.R.a. Otóż data 26.04.1986r. kojarzy mi się nie tylko z eksplozją reaktora nr 4 CEJ, ale także ze ślubem moich Rodziców :D. Do rzeczy. S.T.A.L.K.E.R.a posiadam wszystkie trzy części, SoC i CS były nie dawno w CD-ACTION, a CoP nabyłem w Empiku w PK :). Trylogię ukończyłem z wypiekami na twarzy. Największe wrażenie zrobił na mnie SoC, dotarcie do CEJ i walka przed elektrownią Wojsko vs Monolit - szczęka mi opadła na widok zwarcia :). Świetnie GSC to wykonało. CS podobnie, możliwość dołączenia do frakcji ( Svaboda Pacany! ;) ), ale zakończenie z segmentem CEJ wyszło już dużo słabiej od poprzedniczki, za krótkie i takie bez klimatu "serca ZONY". CoP natomiast wywarł wrażenie trzema ogromnymi lokacjami. Prypeć pomimo małego skrawka "realnej" wersji wzbudził podziw. Ta pustka, opuszczone blokowiska, place zabaw i diabelski młyn w centrum, chwyta za serce. Człowiek się zastanawia jak do tego doszło. Wczoraj mieszkało tam około 55 000 tysięcy ludzi. Dzisiaj - mieszkają tam zmutowane zwierzęta. Przyroda zawsze wygra z człowiekiem. Jedno wielkie - wow. Kończąc już moją skromną wypowiedź pragnę dodać że przepiękna seria gier S.T.A.L.K.E.R. wzbudziła we mnie pasję do zagłębienia się w historię Czarnobyla, chęć głębszego poznania a przede wszystkim zwiedzenia ZONY i zobaczenia Miasta Duchów na własne oczy - to chyba moje największe życiowe marzenia. Jak nie jednego S.T.A.L.K.E.R.a z tej zacnej stronki ;). Gra zainspirowała mnie również do szukania w okolicy mojego zamieszkania, opuszczonych budynków, budowli, rzeczy zostawionych bądź zapomnianych przez człowieka, nadgryzionych przez ząb czasu, pozostawionych na pastwę losu przyrodzie. Nie napiszę z czystym sercem że zajmuję się Urbexem, niewiele miałem wypadów, wszak w okolicy niewiele też opuszczonych miejsc. Jednak teraz gdy będą wakacje, będzie mieć człowiek więcej czasu na rozwijanie swych pasji i zainteresowań :). Na pewno wyruszę na jakiś większy wypad po za powiat, czy województwo. Ogromne wrażenie wywarło na mnie również sam styl życia S.T.A.L.K.E.R.a, spartańskie warunki, ciągła walka o przetrwanie, i chęć poznania tajemnicy ZONY i dotarcia do jej serca :). Piękna gra. Szkoda że się skończyła :(. GSC Game World - z całego serca, jedno wielkie DZIĘKUJĘ. A propo - jeśli jest ktoś z okolic Leszna ( woj. WLKP ) niech da znać na Priv, chętnie pozwiedzam wspólnie z Bratem S.T.A.L.K.E.R.em jakieś opuszczone miejsca :). Dla twórcy tego zacnego tematu leci duży :wódka: . Pozdrawiam :).
Prypeć wzywa, kto Stalker, niech przybywa. Burzy się Stalkerska krew, czy Prypeci, słyszysz Zew?|||Radeon HD6970 1GBAMD Phenom X8 3.2GHzKingston 6GB RAMDDR3 RAID 3.0Seasonic 400WWindows 7 64bit Home Premium
Awatar użytkownika
Rafaił Bartkov
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 03 Kwi 2012, 21:30
Ostatnio był: 25 Sty 2013, 14:46
Miejscowość: Leszno
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: Pasja

Postprzez Gro3a w 20 Cze 2012, 01:32

Od długiego czsu zbierałem informacje o Czarnobylu i gdy dowiedziałem się o tej grze, od razu ją kupiłem. Gra pełna takiego klimatu trochę zmieniła moje życie. Zainspirowany tą grą zacząłem tworzyć różne rzeczy z nią związane (zrobiłem detektor "echo" :E, napisałem opowiadanie przeplatające się z fabułą gry). Zacząłem do niej tworzyć modyfikacje, dzięki którym umilam sobie czas spędzony przy komputerze. Zacząłem wychodzić z domu wieczorami z latarką w ręku, będąc ubrany w ciuchy pasujące do klimatu i próbując coś "gawarić" po rosyjsku :D Ta gra raczej nigdy mi się nie znudzi.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Pasja

Postprzez STALKER58 w 20 Cze 2012, 07:13

Ja miałem praktycznie tak samo jak Deron, tyle że ja odziedziczyłem S.T.A.L.K.E.R'a po starszym bracie. :P
Zacząłem w niego grać, grałem i grałem i coraz bardziej mnie zaciekawiał! Zacząłem szukać w internecie informacji o Katastrofie/Czarnobylu/Prypeci'u i tym podobnych rzeczach.

S.T.A.L.K.E.R mnie zaciekawił co nie udaje się zbyt dużej ilości gier, bardzo mi się spodobał i właśnie stał się moją pasją! Między innymi wiem już dużo o Czarnobylu, kiedy to było, jak to się stała i co się stało w Katastrofie Czarnobylskiej! :)

Osobiście kocham grę jaką jest nasz kochany S.T.A.L.K.E.R i mam nadzieję że tak pozostanie! :P

Jeśli jesteś prawdziwym Stalkerem ceniącym sobie wypitkę w towarzystwie podobnych myślących ludzi...dołącz do...WOLNOŚCI!

STALKER58
Wygnany z Zony

Posty: 50
Dołączenie: 12 Cze 2012, 12:48
Ostatnio był: 15 Mar 2013, 14:59
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 10

Re: Pasja

Postprzez Szpagin w 25 Cze 2012, 16:22

Na pierwsze materiały ze Stalkera trafiłem na przełomie 2006/2007 roku - kilka miesięcy przed premierą, więc widziałem już ostateczną wersję (to wyjaśnia moje teorie na temat Oblivion Lost). Zafascynował mnie klimat - taka swojskość, podobne miejsca można znaleźć w całej Polsce. Tak się jakoś zaczęło, dzięki Stalkerowi (nigdy nie piszę nazwy gry z kropkami) zacząłem interesować się militariami - wcześniej nie odróżniłbym AK-47 od M16.

Za punkt honoru obrałem sobie rozpowszechnianie tej wspaniałej gry wśród znajomych (udało się z dwoma, szkoda, że obaj są fanami Jacka Sparrowa, czyt. :realcaleb: ).

Czasami z nudów szukam miejsc, przypominających Zonę, zdziwiło mnie, jak wiele takich obiektów można znaleźć.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości