Pasja

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Pasja

Postprzez Deron w 03 Cze 2009, 19:48

Czu u was też było coś, do czego zainspirowała was gra? Ja na przykład bardzo zainteresowałem się całą historią Czarnobyla. rozmawiałem z ludźmi którzy mieli z tą katastrofą coś wspólnego. Ogólnie rzecz biorąc S.T.A.L.K.E.R. stał się moją pasją, bo to jedna z niewielu gier, które naprawdę mnie zafascynowały i były czymś więcej niż tylko kolejną grą, którą przejdę i zostawię :) Jest to gra dla ludzi inteligentnych... no może przynajmniej nie dla każdego. chciałbym wiedzieć jak to było u was :)
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I POZDRAWIAM :)
DERON
S.T.A.L.K.E.R. - WAY OF MY LIVE

Za ten post Deron otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive STALKER58.
Awatar użytkownika
Deron
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 25 Mar 2009, 18:23
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 15:43
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: PASJA

Postprzez Powinnościowiec w 03 Cze 2009, 20:06

Ja tam na stalka przypadkowo trafiłem.
Po prostu miałem jakieś siedem dych i zajrzałem na gram.pl i sobie zamówiłem, aby zobaczyc co to jest :P
Gdy kupowałem cień to już było dostępne czyste niebo, ale wolałem zacząć od początku.
No i po rozegraniu pierwszych misji byłem mile zaskoczony. Tak ta gra potrafiła zdołować człowieka i zeschizować(w pozytywny sposób) że normalnie :wódka: . Szczególnie wtedy kiedy rozmawiałem z kimś a za pół godziny znajdywałem jego ścierwo ciągnięte przez psy...to jest zona. Albo jak po przejściu połowy gry moim marzeniem było dostanie się do centrum zony xD.
A i też nie ukrywam, że dzięki tej grze zacząłem interesować się historią Czarnobyla.
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: PASJA

Postprzez Arbiter w 03 Cze 2009, 20:54

Witam. Bardzo dobrze napisane. Pasja. Mimo wszystkich utrudnień związanych z grą, warto oddać się temu niepowtarzalnemu klimatowi.
Kucze, nie kupiłem Soc. Dostałem w prezencie od znajomego grafika komputerowego. Piękny prezent On nawet tam nie zajrzał. Leżała Giera i się kurzyła. Aż pewnego dnia...
Stało się! he he, Przechodziłem kilka razy i zawsze coś odkrywałem. Niepowtarzalna atmosfera grozy, mrok, ciekawe lokacje. Kilka razy się przestraszyłem. :)
Irytacja związana z bugami szybko przechodziła.
No i któregoś pięknego dnia jako wielbiciel Soc już sam zakupiłem Cs. Od wydania wersji 1.0 troszkę czasu upłynęło, trochę łatek przybyło. A ja nadal się grzeje jak dziecko!
Nie myśleliście o wycieczce do Prypeci? Zobaczyć wyludnione miasto? Gra tak jak i was, zachęciła mnie do zainteresowania się katastrofą.
Arbiter
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 03 Cze 2009, 17:40
Ostatnio był: 08 Kwi 2010, 01:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: PASJA

Postprzez Greyeeh w 11 Cze 2009, 17:21

Najlepsza gra mojego życia - krótko i dobrze.
Właśnie odkładam na wycieczkę do Prypeci...
Klik
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: PASJA

Postprzez STA1KERpl w 12 Cze 2009, 15:45

No, w końcu mogę to opowiedzieć... Zanim kupiłem sobie stalkera, miałem chwilę zwątpienia w Empiku... Supreme Commander czy S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl... Recenzje w CD-Action były dobre, ale nigdy postapokaliptyka mnie nie ciągnęła... Zadzwoniłem do brata, co by wolał. Suprema ściał, ale jakoś wziąłem stalka... Jakże mogę sobie podziękować za ten wybór!! Wcześniej byłem szarym koleszkom, nie miałem żadnych specjalnych "zdolności", nie wyróżniałem się, nie miałem żadnych aspiracji... Włączyłem grę, i grałem w nią ponad 280H zanim ja przeszedłem... 280 godzin stalkera... Od tego 2007 roku jestem specem od Czarnobyla, jestem filozofem, kocham postapo, jestem inny, ale nie przeszkadza mi to... nawet pomaga^^. Gra dała mi moc, po prostu siłę i dar myślenia w taki sposób, w jaki powinienem był myśleć. I działać. From ur fire! Nie mogę teraz bez stalkera i Czarnobyla żyć. Jestem odmieniony, i to niby przez byle grę. Jednak to jest medium, które najbardziej na ludzi działa... Wg. mnie komputer przerósł książki i filmy... Stalker dał mi moc i siłę. Fajnie^^.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: PASJA

Postprzez bezimienny4 w 13 Cze 2009, 22:07

Był fajny.
Ostatnio edytowany przez bezimienny4, 30 Lip 2013, 16:17, edytowano w sumie 1 raz
"Kill him"
Awatar użytkownika
bezimienny4
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 04 Cze 2009, 19:31
Ostatnio był: 21 Wrz 2013, 12:49
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Pasja

Postprzez Rain w 13 Cze 2009, 22:43

Nie interesował mnie i nie interesuje Charnobyl :) Ani nic co z tym tematem związane, żadne promieniowanie, historie, przeżycia, książki itd. Dla mnie to temat nie istnieje bo mnie nie interesuje.
Na zakup gry zdecydowałem się po obejrzeniu pierwszego trailera jaki powstał - wczesna alpha.
Zaciekawiło mnie połączenie crpg z fps w klimatach post-apo.
Jak wiadomo premiera w USA i PL miała odstęp czasowy, a że zacząłem się interesować coraz bardziej Stalkiem postanowiłem nie czekać na premierę PL i zamówiłem grę w USA przez kumpla. Nim gra przyszła już miałem obcykane w miarę podstawy modowania i tak jakoś zostało.
Mimo przerw sporych w graniu i modowaniu do Stalka wracam chętnie.
Osobiście jakiegoś fenomenu od gry nie dostałem ani konkretnego zainteresowania (pomijając modowanie).
Mimo iż klimat zaje*isty to hmm... nie wiem, może nie ten wiek na zmianę zainteresowań :P
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: PASJA

Postprzez STA1KERpl w 17 Cze 2009, 23:13

bezimienny4 napisał(a):Ps.Sta1lkerpl czy nie przesadzasz ?


Ani trochę. Stalker poprowadził mą świadomość na prawidłowy tok myślenia i działania. Jest to takie wielkie coś, że opisać nie mogę (i trochę mi się nie chce...). Naprawdę ta gra dała mi moc.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Pasja

Postprzez cadardzikk w 18 Cze 2009, 21:29

Mnie Stalker zainspirował do badania historii czarnobyla i zwiedzania opuszczonych budynków w polsce ostatnio rowerem przejechałem 50 km do Raszówki aby obejrzeć starą Rosyjską bazę wojskową.
Co prawda baza była lipna ale wrażenia są.
Jakbym wziął aparat to bym zapodał parę screenów z tej wycieczki.
cadardzikk
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 18 Kwi 2009, 23:32
Ostatnio był: 12 Paź 2009, 13:55
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Pasja

Postprzez STA1KERpl w 19 Cze 2009, 09:29

U nas sa 4 "lokacje", które postapo trochę mają w sobie. Najlepsza jest opuszczona od lat 80 krochmalnia (najbardziej klimatyczna i najbardziej przypominająca Czarnobyl). Fajnie też, że te opuszczone siedziby nie stoja blisko ulic czy domów, tylko dziczą otoczone są. Dzięki stalkerowi zacząłem je zwiedzać, i spodobało mi się to^^. Teraz takie wypady robie co najmniej raz na tydzień (zawsze z co najmniej 1 kolegą).

Nie ma się to zbyt dużo do tematu - Michu

Przepraszam- STA1KERpl (moge kolorek se zrobić?)
Ostatnio edytowany przez STA1KERpl, 04 Lip 2009, 01:16, edytowano w sumie 1 raz
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Pasja

Postprzez Andarak w 20 Cze 2009, 21:36

W sensie, do czego zainspirowało mnie Clear Sky, czy do czego zainspirował mnie Shadow of Chernobyl?
CS zainspirowało mnie do użycia wielu różnego rodzaju wulgaryzmów podczas rozgrywki. :P
A ShoC? Cóż, na pewno zainspirował mnie do przeczytania wspaniałej książki, jaką jest "Piknik na skraju drogi", do rozpoczęcia prac na stalkerowskim RPG (niestety, dopiero teraz znajdę czas, żeby spróbować rozwinąć swój pomysł na rzeczone RPG) oraz do wzmożenia zainteresowania klimatem postapokaliptycznym.
Awatar użytkownika
Andarak
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 20:03
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 11:33
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: Pasja

Postprzez Idaho w 23 Cze 2009, 23:16

u mnie nie pasje wynikaly ze stalkera, ale stalker z pasji ;]
jako wielki i dlugo, dlugo, dlugoletni fan fallouta i klimatow postapokaliptycznych ktoregos pieknego dnia trafilem na pierwsze zapowiedzi tej wspanialej gry na nieistniejacym juz falloutowym serwisie 'wasteland rangers'. tak sie zaczelo. sledzenie kazdego newsa, kazdego filmiku i screena, lata czekania i jest ;] a ze czarnobylem, klimatami postapokaliptycznymi i ogolnie wszystkim tym co 'atmowe' interesowalem sie od zawsze (kwestai rocznika '86 ;p), to wpadlem od pierwszej chwili i tak sie kreci...
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości