Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Naznaaczony w 22 Kwi 2014, 14:13

Ja poznałem STALKERA kiedy kolega przyniósł do szkoły CD-ACTION wydanie numer 198. Spytałem go z ciekawości jakie to gry kupił a on pokazał mi magazyn i płyty. Gdy przeczytałem o Cieniu Czarnobyla od razu zaciekawiłem się i pomyślałem że to ciekawa gra. Po szkole poszedłem do kiosku ale dowiedziałem się że było to ostatnie CD-ACTION w nim. Następnego dnia rodzice którzy byli na zakupach kupili mi to wydanie więc zainstalowałem. Na początku nie wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi, ale z czasem zaczął mi się podobać tajemniczy klimat Zony. Na Allegro kupiłem Czyste Niebo spodobał mi się w nim ciekawy klimat i bagna. Niedawno kupiłem też przez Allegro Zew Prypeci który całkowicie mi się spodobał i osobiście uważam go za najlepszą część STALKERA. Poza tym dzięki STALKEROWI zainteresowałem się również Czarnobylem i grą na gitarze.
S.T.A.L.K.E.R.
Postaw kozaczka to nie boli.

Za ten post Naznaaczony otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mikolaj.

Naznaaczony
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 06 Kwi 2014, 18:42
Ostatnio był: 19 Paź 2014, 20:23
Miejscowość: Durdy
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Sohana w 24 Kwi 2014, 18:16

Mnie zawsze ciągnęło do Czarnobyla i zawsze lubiłam postapokaliptyczne klimaty. A grę szczególnie polecał kolega, który przyuczał mnie o komputerach (jak mojego składaliśmy). No i trafił w 10 mojego gustu XD :E Zona oczarowała mnie po pierwszym wyjściu z bunkra Sidorowicza.
Sohana
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 23:36
Ostatnio była: 16 Maj 2023, 01:13
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez mikolaj w 24 Kwi 2014, 19:14

Moja historia z STALKEREM zaczęła się od obejrzenia w jakimś programie recenzji z tej gry. Po pewnym czasie chciałem znaleźć bratu strzelankę. Wtedy przypomniał mi się jakiś STALKER więc dawaj jedna, druga, trzecia recka i nagle okazało się że to nie jest głupi FPS ala idź do boju za Amerykę. Zaryzykowałem, kupiłem i po dziś dzień nie znalazłem drugiej tak wciągającej gry ( nawet Fallout ze swoim Sandboxem nadal nie dorasta STALKEROWI do pasa).
Zaraz po Stalkerze moją ukochaną grą jest Mass Effect i ta jego epickość i rozmach.
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła"
/Chan/ - Metro 2033
Awatar użytkownika
mikolaj
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 13 Maj 2013, 18:45
Ostatnio był: 16 Cze 2021, 16:26
Miejscowość: Oleśnica
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez deadsowiet w 27 Kwi 2014, 20:51

Moja przygoda ze stalkerem zaczeła się właściwie parę lat temu kiedy zagrałem w grę "S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla".
Potem cała seria gier S.T.A.L.K.E.R i po tym przerwa totalny brak zainteresowania stalkerem.
I tak , aż do wydania "Ołowianego Świtu" Michała potem "Ślepej Plamy" Noczkina i to przesądziło o powrocie na przysłowiowe "stare śmieci" . Książki przedstawiły Zonę w sposób jaki nie mogłem na nią patrzeć przez pryzmat gier.
Tak jakbym przeczytał "instrukcje obsługi" do patrzenia pod właściwym kątem na Zonę.Potem powtórka ze wszystkich gier z seri S.T.A.L.K.E.R .I pojechałem pociągiem w stronę strefy której nie mam zamiaru opuścić.
Awatar użytkownika
deadsowiet
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 16 Kwi 2014, 21:06
Ostatnio był: 25 Cze 2014, 13:38
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez AlexStalker w 28 Kwi 2014, 00:56

Moja przygoda ze stalkerem zaczęła się u moich dobrych kumpli. Ich ówczesny współlokator, a mój późniejszy facet (już dawno były, na szczęście :E ) usiłował rozgryźć jakiś dłuższy tekst w grze. A że grał po rosyjsku, a ja nie mogłam patrzeć jak pół godziny analizuje jedno zdanie, uznałam że mu pomogę. Trochę u niego pograłam, żeby przetłumaczyć parę rzeczy, a że mnie wciągnęło, to po jakimś czasie zakupiłam sobie Cień. :P Zawsze lubiłam takie klimaty i Stalkerska seria była strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o mój gust.
Эх, предатель, ты не страшен.
Да ты мой любимый враг!


- KYPCK, Предатель
Awatar użytkownika
AlexStalker
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 08 Maj 2011, 13:25
Ostatnio była: 09 Lut 2016, 21:53
Miejscowość: Szczecin // Chabarowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 82

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez skullkeg w 29 Kwi 2014, 21:02

Pierwsze spotkanie z uniwersum STALKERa... Niesamowicie jest przypomnieć sobie siebie 8 lat temu... Wtedy to dorwałem w swoje ręce książkę którą chyba każdy na tym forum zna - "Piknik na Skraju Drogi" Arkadija i Borysa Strugackich. Zacząłem ją czytac i Zona wciągneła mnie bezpowrotnie. Nie mam pojęcia ile razy już czytałem tą genialną książkę, która dla mnie jest bez wątpliwości "biblią" Stalkerów. Później przyszły gry w które zagrywam się do dziś :) No i oczywiście książki Meesh'a oraz W.Noczkina do których pewnie będę wracał z podobną częstotliwością co do "Pikniku na Skraju Drogi".
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Awatar użytkownika
skullkeg
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Kwi 2014, 19:23
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 11:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Iwaszka w 29 Kwi 2014, 21:13

A ja was zdziwię, stalkera poznałem przez serię modów do gry Operation Flashpoint: Cold War Crisis. Seria modów nosiła nazwę "Conspiracies", bazowała na stalkerze i to uwaga: ZANIM JESZCZE WYSZEDŁ! :)
Byłem strasznie oczarowany klimatem i gdy wyszła oryginalna gra od razu poleciałem do sklepu.
Chociaż musze przyznać, że dopiero od 2 dni jestem naprawdę usatysfakcjonowany, oczywiście dzięki modowi Lost Alpha który przywrócił ukochany klimat Oblivion Lost na którym bazował Conspiracies ;)

Kilka screenów dla tych co nie znają moda Conspiracies

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Kalashnikov w 29 Kwi 2014, 21:23

To było mroczne popołudnie 2009 roku... Siadając do komputera po szkole zobaczyłem nową ikonkę na pulpicie, ponieważ komputer musiałem dzielić z bratem. Gdy uruchomiłem program, który nosił nazwę "S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl" zobaczyłem post-apokaliptyczne menu gry i uruchomiłem nowy rozdział, czy jak kto woli nową grę. Byłem oszołomiony po kilku minutach, ponieważ na początku gra wydawała się nudna, a gadanina z Sidorowiczem za dużo mi nie podpowiedziała. Spodobało mi się wykonanie, a tym samym wszedłem na internet i wpisałem frazę "STALKER" no i wyskoczyły różne strony przybliżające mi o co w tym wszystkim chodzi.
A potem zostało mi tylko grać ;)
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Ostatnio był: 25 Sty 2019, 19:42
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Zilla w 29 Kwi 2014, 22:18

Stalkera poznałem wraz z kanałem Hyper. Wówczas nie posiadałem jeszcze komputera. A może posiadałem? Nie wiem szczerze mówiac. Enyłej... wtedy nie byłem jeszcze maniakiem post-apo czy Czarnobyla, więc gra po mnie spłyneła jak po kaczce. Kiedy już otrzymałem swój prywatny komputer, to kolega mi właśnie polecił Stalkera. Jako że interfejs w grze jest taki a nie inny, uznałem że gra musi być jakimś cRPG, co mnie z miejsca zaczeło drażnić, bowiem nie znosze RPG. Pograłem trochę, gry nie skończyłem i odinstalowałem. Ale najwyraźniej jakieś ziarenko w mojej głowie zostało zasiane, bowiem myślami wracałem do tego tytułu. Coś musiało być w tej grze takiego że przyciągało. Niczym mityczny monolit, chciałem więcej. W niedługim czasie zainstalowałem tytuł ponownie, by tym razem bez pamięci dac się pochłonąć Zonie. Po zapoznaniu się ze wszystkim, diabeł nie okazał się taki straszny a wręcz obrzydliwie kuszący. Byłem ciekaw historii, tego na co się natkne na każdym kroku a przede wszystkim zafascynowało mnie to że Stalker, choć TO TYLKO GRA, żyje własnym życiem. Brakuje takiego czegoś w dzisiejszych grach. Podobnie jak klimatu tej gry. Pokochałem ... I tak już zostałem... Teraz mi stuknie chyba 3 rok, jak mnie seria zainteresowała a ja stałem się wiernym fanem, na bieżąco śledzącym nowinki z tego uniwersum i jego podobnych, aczkolwiek klimatu prawdziwego Stalkera, na próżno szukać w innych tego typu produkcjach. Dla mnie majstersztyk.
Image
Awatar użytkownika
Zilla
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 17 Lis 2013, 19:53
Ostatnio był: 02 Gru 2014, 18:05
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 27

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez SlipyjLargo w 29 Kwi 2014, 23:51

Poznałem Stalkera od książki Ołowiany świt potem zagrałem i stąd moja pasja ! ;)
"W Zonie nic nie jest TWOJE, a wszędzie jesteś gościem, złodziejaszkiem, ukradkowym skradaczem - Stalkerem właśnie. Tu nie ma regularności - regularnie to się tu tylko ginie od głupoty i pewności siebie. [...] Sztuka polega na utrzymaniu chwiejnej równowagi na cienkiej nitce życia."
Awatar użytkownika
SlipyjLargo
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 27 Kwi 2014, 20:21
Ostatnio był: 19 Maj 2014, 18:14
Miejscowość: Pripyat
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Pucek w 30 Kwi 2014, 00:07

Ja pierwszy raz spotkałem się ze stalkerem, gdy kolega pożyczył mi płytkę z CD-A. Miłość od pierwszej instalacji :)
Pucek
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 08 Kwi 2014, 23:01
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 08:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez leniwiec w 30 Kwi 2014, 22:33

Było ok. 15:00 jak co miesiąc dostałem CD-Action zobaczyłem na płycie napis S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky oraz obrazek z zombie i kolesiem w masce gazowej ponieważ w 2012r. Nie lubiłem gier z zombie zanim zainstalowałem trochę czasu minęło ale w końcu za znałem smaku zony zresztą w CDA z recenzją GTA V dostałem Zew Prypeci aczkolwiek CS jakoś bardziej mi się podoba
Awatar użytkownika
leniwiec
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 27 Kwi 2014, 21:20
Ostatnio był: 18 Paź 2014, 20:21
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości