Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez kondoslaw w 09 Gru 2009, 20:52

A u mnie to było tak... Jakiś kolega taty pożyczył mu pierwszego stalkera więc odpaliliśmy gre i z zainteresowaniem patrzyłem jak on gra ale po jakichś dwóch godzinach przyszed do niego kolega inny na browara a ja za ten czas zaczołem grac w stalkera który mnie bardzo wciągną... więc takrze zaczołem szukać informacji o tej katastrofie w elektrowni jądrowej i zostałem fanem S.T.A.L.K.E.R.A.-a
Ostatnio edytowany przez klawisz 09 Gru 2009, 21:04, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
kondoslaw
Stalker

Posty: 114
Dołączenie: 26 Lis 2009, 18:58
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 21:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez TESKO w 12 Gru 2009, 17:13

Priviet Towarzysze!
Stalkera poznałem chyba ze 2-3 lata temu, jak czytając artykuł na Wikipedii o Call of Duty 4, był odnośnik do Stalkera. Poczytałem, uznałem, że fajnie całość wygląda, ale trochę się jej bałem (byłem przyzwyczajony do liniowych strzelanek i chodzeniem tylko jedną drogą, przez co na pewno się na coś strasznego natrafi za każdym razem bez ominięcia i jak przeczytałem o mutantach w tej grze to pomyślałem, że będzie jak w FEARze przez cały czas, ale w rzeczywistości jednak nie, chociaż x18 dała to, czego się obawiałem). I tak ją omijałem. Pewnego dnia przed Wielkanocą, z bratem starszym pojechaliśmy grę jakąś zakupić. Patrzyliśmy za grami i nie wiedziałem co wybrać. I brat mnie przekonał do Stalkera (trochę o nim czytał). Wróciliśmy do domu, zainstalowałem grę i... stałem się fanem Stalkera. Nagle miałem jakieś zainteresowanie katastrofą, energetyką jądrową, bronią elektromagnetyczną (bo przecież gauss w Stalkerze był). Ciekawe, jakiego GSC Stalkera 2 nam zgotują...
TESKO
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 23 Sty 2011, 23:40
Ostatnio był: 02 Lis 2014, 21:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 5

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez herett w 15 Gru 2009, 19:32

Witam

u tescia :) gral w cien czarnobyla tak wiec i ja musialem sprobowac ;]

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
herett
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 27 Lis 2009, 20:50
Ostatnio był: 03 Gru 2012, 15:55
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Kuroi w 15 Gru 2009, 19:38

Empik w Starym(nowym) Browarze, Poznań :D Kiedyś wałęsając się bez celu ulicami poznania wpadło mi do głowy wpaść do nowo wybudowanego pasażu Starego Browaru. Wchodzę, a tu co? Empik! :D No, nauczony tym, co jest w Empiku wszedłem w poszukiwaniu jakiejś konsoli. Wchodzę, patrzę a to co? Komputer! xD Podchodzę, patrzę a tu co? Stalker! xD

(żeby nie było niejasności, mój komp był u naprawy :D)
Awatar użytkownika
Kuroi
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 12 Gru 2009, 19:40
Ostatnio był: 12 Kwi 2013, 17:43
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 10

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez jaras76 w 20 Gru 2009, 19:35

Pierwszy kontakt ze stalkerem nie dosłowny to maj 1986 kiedy jako mały chłopiec musiałem pić w ośrodku zdrowia płyn lugola - bardzo obrzydliwy, jego zadanie polegało na zatrzymaniu ubocznych promieniowania radioaktywnego w młodych organizmach (przerost tarczycy).Tacy starzy też są zafascynowani zoną :D Potem przeczytałem w CDActionie i tak mijały lata gra się obsuwała i w 2007r. odwiedziłem zone, w 2008r zona po raz drugi razem z CS, teraz razem z pribojem a CoP kupię tylko że później. :)
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez stpauli w 20 Gru 2009, 20:15

dokładnie nie pamętam który to był rok , ale jakos okolo 10 lub więcej lat temu, chyba przy jednej z pierwszych ( jak nie pierwszej) zapowiedzi cienia - od tamtej pory mam pierd(.)lca na punkcie stalkera i ogolnie "strefy skazonej" ( do ktorej chyba w koncu się wybiore ).
EDIT:
zapomnialem dodać, ze chyba wtedy jeszcze chyba nawet nie miał się nazywać cień czarnobyla tylko oblivion lost jesli dobrze pamietam, no i nie musze chyba pisac , ze mialo być cudnie, wyszło po kilku latach "troszke" inaczej ale i tak nieziemsko. przez okres tych paru lat pomiedzy zapowiedzią a premierą musialem się zadowolić tylko kilkoma małymi demkami że tak je nazwe, jedno była jakas alpha z mapką z fabryką ktorej chyba nie ma w stalkerach, pamietam ze przez bramę (ogrodzenie) przy wiezyczce obserwacyjnej było widac prypeć, byl tam cały arsenał hahaha pamietam nawet miniguna... moze ktos z Was pamieta co to byla za alpha? byly tam 3 tryby "gry", dwie z przeciwnikami ( zaczynało sie na drabince lub na schodach wiszacych na zewnatrz przy budynku ) a jedna "zwiedzaczka".
pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez stpauli 20 Gru 2009, 22:55, edytowano w sumie 2 razy
NIE CHCĘ ABY MOJA GĘBA
BYŁA KOJARZONA Z LUDŹMI
KTÓRYCH POTĘPIAM !
Awatar użytkownika
stpauli
Stalker

Posty: 197
Dołączenie: 18 Paź 2009, 13:11
Ostatnio był: 08 Lis 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 24

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez rafallpfan w 20 Gru 2009, 21:41

Pamiętam to jak dziś.Wracałem ze szkoły z tatą bodajrze 4 lub 5 klasa była. Dostrzegłem w kiosu Gamestar'a (takie czsopismo;p) zakupiłem je,znaczy tata;p przeszedlem gry w max 2 tyg.Ale mniejsza z tym przeglądam gazete w poszukiwaniu ciekawostek, otworzyła mi się strona 16. A na niej postać w płaszczu i szotganem a pod nią napis "W roku 1986 doszło do eksplozji reaktora w Czernobylu... Jakiej eksplozji, towarzysze? To wszystko imperialistyczna propaganda. Mogę was zapewnić,towarzysze,że w elektrowni miał miejsce jedynie drobny w y p a d e k. A wypadki przytrafiają się nawet w przodującej w swiecie radzieckiej technice."
Od tej pory zaczełem się interesować STALKEREM liczyłem na to że wyjdzie wczesniej Oblivion Lost bo się naczytałem i napaliłem :D Jak nie zapomne to wrzuce fotki każdej strony jakby ktoś chciał^^
Artykuł jest do str.23
Gamestar nr 05 wrzesien 2003
Teraz mam 16 lat i nadal kocham zone :P Czas to opić towarzysze! :wódka:
Edit
-----------------------------------------------------
Dzis wrzuce zdjęcia ale musze poczekac na tate bo do swojej komy nie mam usb:/
EDIT:
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Paczke ze zdjęciami można pobrać z tąd:
http://www.sendspace.pl/file/51921999fbd19e4dcfcf365
Ostatnio edytowany przez rafallpfan, 23 Gru 2009, 23:31, edytowano w sumie 1 raz
Image
Obrany cel - narodowe dążenia
By ziścił się sen tego pokolenia
Obrany cel - Wielka Polska na wieki
Pod znakiem falangi po wolność idziemy!
----------------
Początek nowej ery, matoły i komputery-Miodowe Lata, Karol Krawczyk

rafallpfan
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 19 Gru 2009, 14:55
Ostatnio był: 12 Lut 2012, 15:22
Miejscowość: Mrągowo
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Kimiko w 23 Gru 2009, 22:08

Ja i mój tata jesteśmy zafascynowani postapokalipsą. Po obejrzeniu filmu "STALKER" kilka dni później natrafiłam na internecie info o tym, że ma powstać gra na podstawie filmu. Czekaliśmy na premierę "Cień Czarnobyla", a kiedy już ta gra się ukazała od razu poszliśmy do Staruna i kupiliśmy tą grę. Po premierze "Czyste Niebo" też poszliśmy do Saturna. I tak to się zaczęło :D... !
"Żadna część państwa nie korzysta z przedłużającej się wojny. W wojnie niech twoim celem będzie zwycięstwo a nie długa kampania"
Awatar użytkownika
Kimiko
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 23 Gru 2009, 13:12
Ostatnio była: 19 Mar 2010, 15:32
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Andies w 23 Gru 2009, 22:23

To było w 6 lub 5 klasie podstawówki... musiałem przygotować referat na przyrodę o Czarnobylu.Czytałem go chyba w domu z 10 razy :D I pewnego razu wpadłem w necie na trailer,z znajomym miejscem...
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

"WE PRACTICE SELECTIVE ANNIHILATION OF MAYORS AND GOVERNMENT OFFICIALS FOR EXAMPLE TO CREATE A VACUUM THEN WE FILL THAT VACUUMAS POPULAR WAR ADVANCES PEACE IS CLOSER" **
Awatar użytkownika
Andies
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 12 Kwi 2009, 17:59
Ostatnio był: 20 Sie 2012, 18:39
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez dumbagk w 02 Sty 2010, 23:22

od zawsze interesuje sie militariami wiec oglądam discovery
pewnego razu szukam czegoś ciekawego a tu w programie pisze bitwa o czarnobyl kiedyś coś tam słyszałem na temat wypadku w czarnobylu ale przymknołem na to oko więc gdy rozpoczą się film dokumentalny nie byłem nim zainteresowany chwilowo czytałem cd-action nic w nim ciekawego nie było a wybuch i wielka radioakcja zaczeły być ciekawe po obejrzeniu pomyślałem że to nawet ciekawa rzecz więc poszperałem na you tubie aż tu nagle niewiadomo skąd kliknołem w S.T.A.L.K.E.R Cień czarnobyla intro pl i sie stało byłem zachwycony więc poszperałem w wikipedi po mieśącu jak dostałem 100zł pędziłem do sklepu po stalkera po czym grałem w niego dniem i nocą i tak zostało
ja jestem stalkerem
Awatar użytkownika
dumbagk
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 01 Sty 2010, 21:37
Ostatnio był: 31 Mar 2010, 18:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez mimi215 w 26 Sty 2010, 21:22

Ja pierwszy raz poznałem stalkera ok.4 lata temu gdy brat opowiadał mi o jego koledze i o jego grach i opowiedział mi o grze stalker.Brat sam w nią nie grał ale kolega mówił mu że chodzi się takim gościem w zonie i zabija potwory i robi misje i takie tam...Pomyślałem sobie strzelanka i połączenie rpg - beznadziejny pomysł. Ale gdy parę dni potem brat wziął mnie do kolegi on akurat grał w stalkera cień czarnobyla i od tego czasu jak oglądnąłem filmik ze stalkera i popatrzyłem z ok.5 minut jak on w to gra od razu spytałem go gdzie można go kupić.Na drugi dzień po przyjechaniu ze sklepu zainstalowałem i zacząłem grać.I nie żałuje kupna tej gry ponieważ się opłacało i to bardzo.I do tego czasu mógłbym przechodzić w nieskończoność :) Ale żem się rozpisał :)
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Wiewiórka69 w 22 Lut 2010, 17:50

Ja natomiast, dowiedziałem się o grze stalker około 2004 roku...pamiętam że oglądałem program hyper...no i od tamtej pory zacząłem każde nowe informacji zbierać, wszystko co było związane z tą grą... co to dużo mówić, w dniu premiery pojechałem do sklepu i od razu, bez wahania kupiłem grę. Do tej pory można uznać zainteresowanie tą grą jako pasja..a co do samego zainteresowania Czarnobylem to już jakiś czas się tym interesowałem, raczej nie miało to większego związku do gry.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości