Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Mraurgorn19 w 04 Maj 2014, 15:43

Było to parę lat po wydaniu cienia czarnobyla. Brat kupił i przyniósł limitowaną edycję. Oczywiście mam ją do dziś takich rzeczy w końcu się nie wyrzuca.
"War, war never changes " Fallout
Image
Awatar użytkownika
Mraurgorn19
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 03 Maj 2014, 16:19
Ostatnio był: 07 Gru 2014, 00:05
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Lachfe w 07 Maj 2014, 21:55

Ja zaś kiedyś przeczytałem recenzję czystego nieba w CDA. Pal sześć z recenzją - te screeny! Patrzyłem się na miejsca które wyglądały tak niesamowicie podobnie do tego co mogłem ujrzeć nie ruszając się daleko z domu, to było to! Plus otwarta rozgrywka a więc wiedziałem że muszę spróbować... ale do niedawna mój komputer to był stary laptop z zintegrowaną grafiką 64mb a internet to ja w szkole widziałem. Więc samego stalkera ograłem na kompie kolegi jakieś dwa lata temu (Czyste Niebo z CDA). Właściwie spokojnie u siebie mogę grać od roku. Klimat i widoki są niesamowite, nieporównywalne do innych gier (choć bliska mi jest seria OF/ ARMA - również klimatyczne giery). Totalnie zaś wsiąkłem przez bety które promieniują klimatem, Obvilion Losta, zaś ostatnio LA. Jednak zawsze czułem że sam gameplay kuleje. Nie czułem się Striełokiem i nie bawiła mnie specjalnie fabuła, wolałem świat. Kocham Cień Czarnobyla, jeszcze bardziej lubię (chyba za bagna i Szramę), ubóstwiam i wielbię jak narazie Lost Alpha... i nie czuje zupełnie Zewu...

p.s. za największą wadę uważam A-Life który nie robi nic ciekawego tam gdzie ma okazję (czytaj nudni stalkerzy), a psuje wiele jak choćby możliwość cichego zabijania.
"...dojdę w tym co mam na nogach - a na nogach miałem klapki." ~ Łona opisując utratę pojazdu w darkscape.
Awatar użytkownika
Lachfe
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:15
Ostatnio był: 02 Kwi 2016, 22:46
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez stefanous w 23 Maj 2014, 09:54

Na pewno wszystko zaczęło się od przeczytania "Piknik na skraju drogi", książkę po prostu pochłonąłem jednym tchem. Później zaczęły się próby podejścia do Cienia Czarnobyla, próby na początku raczej nieudane, gdyż a to gameplay nie pasował, a to innym razem wybiłem obóz Powinności w Magazynach i okazało się, że nie mogłem wrócić do Baru. Aż w końcu dopiero dwa tygodnie temu po skończeniu najważniejszych matur przysiadłem od nowa do serii i właśnie w tej chwili mam ukończone wszystkie części. Można powiedzieć, że grając w Cień i Zew po prostu lizałem ogrodzenia otaczające Zonę żeby zwiedzić jak najwięcej i odkryć różne miejscówki. W tej chwili oczekuję na nowego patcha do Lost Alphy, żeby nie zaczynać nowej gry bez niego ;)
Ну, удачной охоты, сталкер.

Za ten post stefanous otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA.
Awatar użytkownika
stefanous
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 09 Maj 2014, 09:49
Ostatnio był: 03 Gru 2019, 14:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Asaimp w 24 Maj 2014, 16:42

Oczarowała mnie ona dwa lata temu. Na wakacje kupiłem Czyste Niebo. Było fajnie, Bagna klimatyczne itp.
Przy okazji miałem wtedy Fifę 12 i nie wiedziałem w co grać...kumpel mnie namówił bym kontynuował S.T.A.L.K.E.R.a i tak też się stało. Limańsk był...niewarty tej długiej drogi...liniowy, a jednak klimatyczny. W Czerwonym Lesie srałem po gaciach, te snorki przy czołgach. ;)
"Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone."
Image
Awatar użytkownika
Asaimp
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 02 Maj 2014, 08:49
Ostatnio był: 16 Sie 2014, 16:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 10

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Stalker8606 w 22 Sie 2014, 16:27

Mi kolega pożyczył Zew Prypeci, ale potem dostałem od wujka Cień Czarnobyla, ale w Czyste Niebo jeszcze nie grałem. W Stalkera gram dopiero od września 2013 roku. Mam 4 książki ze Stalkera.
Awatar użytkownika
Stalker8606
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 18 Sie 2014, 13:29
Ostatnio był: 29 Cze 2016, 10:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Rumcajs w 26 Sie 2014, 17:22

Pierwszy raz o Stalkerze usłyszałem kiedy byłem z kolegą sklepie , on chciał kupić jakąś gierkę i wyszukał Stalkera, potem mi pożyczył . Od razu mi się spodobała ( na grafikę nie bardzo patrzę), a dzięki grze zainteresowałem się Czarnobylem, zacząłem czytać książki w uniwersum Stalkera i o katastrofie i tak to trwa do dzisiaj :)
Rumcajs
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 21 Mar 2014, 23:34
Ostatnio był: 23 Lut 2024, 22:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez ETE21 w 26 Sie 2014, 17:44

Pierwszy raz z katastrofą itd. zapoznałem się dzięki Call of Duty 4 z pamiętnych dwóch misji. Później chciałem pograć w inne gry z Czarnobylem w roli głównej szukałem w internecie i denerwowałem się bo wyskakiwał STALKER na którego nie miałem pieniędzy, więc grałem w grę w której było trzeba strzelać do zmutowanych królików :D Później kupiłem książkę Igora Kostina i nareszcie Stalkera od pierwszej do ostatniej części. Tak poznałem i oczarowałem się całą strefą filmy, gry oraz książki.
Awatar użytkownika
ETE21
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 15 Sie 2012, 21:30
Ostatnio był: 05 Kwi 2016, 17:50
Miejscowość: Bartoszyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Artemis Saeva w 13 Wrz 2014, 14:34

[zedytowane po latach dla własnego zdrowia psychicznego, bo nie zniesę tego cringe'u]
Ostatnio edytowany przez Artemis Saeva, 06 Lip 2023, 23:31, edytowano w sumie 1 raz
Image
Artemis Saeva
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 07 Wrz 2014, 10:42
Ostatnio była: 08 Lis 2014, 13:03
Miejscowość: XD
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 8

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez tom3kb w 13 Wrz 2014, 19:58

Jakieś 10-12 lat temu w czasopiśmie Gamestar był duży artykuł, z wieloma screenami na temat pierwszej części Stalkera. Od tego u mnie się zaczeło. Później jeszcze kilka lat oczekiwania ;) i mogłem wreszcie pograć.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Nieznajomy X w 16 Wrz 2014, 09:07

Ja pamiętam jak miałem 13 lat to kupiliśmy z kumplem na spółe CD-Action z Cieniem Czarnobyla. Piękne czasy :) Na początku były drobne problemy z przejściem paru misji, ale klimat tej gry tak mnie wziął że nie mogłem przestać o niej myśleć :E Potem były kolejne części z CD-Action, a potem wciągło mnie całe uniwersum. No i to tyle :)
Ostatnio edytowany przez Nieznajomy X 05 Paź 2014, 12:24, edytowano w sumie 2 razy
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Argawen w 16 Wrz 2014, 09:36

Mnie WCIĄGNĄŁ Stalker po obejrzeniu przypadkowego filmiku na YouTube. Klimat tak mnie WZIĄŁ, ze kupilem wszystkie części.
Ostatnio edytowany przez Argawen, 16 Wrz 2014, 10:58, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Argawen
Stalker

Posty: 149
Dołączenie: 06 Gru 2013, 15:30
Ostatnio był: 26 Wrz 2019, 13:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 7

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Szagart w 16 Wrz 2014, 10:57

U mnie zaczęło się po przeczytaniu Metra 2033 następnie gra, a Stalkera poznałem gdy w CDA był CoP.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość