Profesja

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Profesja

Postprzez Mathias w 25 Lut 2014, 02:48

Mam kilka opcji [pomijając już gryzące zombie].

1. Myśliwy.
Tylko że myśliwi z założenia polują i wcinają mięso zwierzyny, tu by było ciężko takowy posiłek przygotować bez obaw o napromieniowanie żołądka ;) Niemniej jednak chodzi o to, że mógłbym w takiej sytuacji dostawać niemałe wynagrodzenie za wybicie mutantów na trasach, po emisjach chociażby. Do tego na częściach ich ciała również można nieco zarobić.

2. Poszukiwacz artefaktów.
No, tu tłumaczyć dużo nie trzeba. Choć podejrzewam, że jest to jedno z bardziej odważnych wyzwań, więc prawdopodobnie bym się na to nie zdecydował.

3. Zwiadowca.
Gdybym przynależał do którejś frakcji. Powiedzmy do Wolności z Cienia Czarnobyla. Niewykluczone, że pokusiłbym się o małe wypady do Czerwonego Lasu by ogarniać nieco sytuację z oddziałami Monolitu zbliżającymi się do Bariery. A podobno w oczy się nie rzucam, gdy się nie odzywam mało ludzi zwraca na mnie uwagę, a gdy mam kogoś minąć to również udaje mi się przedostać niepostrzeżenie. Z drugiej zaś strony spotkałem się kilkukrotnie z sytuacją, że ktoś widział mnie w miejscu, w którym nie byłem. Widocznie ten świat jest wystarczająco nieprzewidywalny, a co dopiero Zona.

4. Najemnik naukowców.
Może i jest to ciekawe i pasjonujące zbierać artefakty a przy okazji ogarniać nieco bardziej fizykę i chemię dzięki współpracy z naukowcami, ale jest to zdecydowanie niebezpiecznie, a raczej nie chciałbym iść do Zony tylko po to, by tam najprawdopodobniej zginąć. Aczkolwiek istnieje...niałaby taka opcja ze względu na moją ciekawość.

5. Zaopatrzeniowiec.
Zaszyłbym się w jakiejś opuszczonej, nieskażonej chatce z dobrym widokiem na wszelkie dojścia do niej i zasadziłbym konopie, by sprzedawać je Wolności. Dzięki temu byłbym odizolowany od zepsutego świata zewnętrznego, mieszkałbym sam, podlewał kwiatki, miał tańsze papierosy i miałbym zajęcie.
Awatar użytkownika
Mathias
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 12 Sie 2009, 22:07
Ostatnio był: 20 Mar 2019, 09:20
Miejscowość: Люблинское воеводство
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Profesja

Postprzez Grzechu300 w 02 Mar 2014, 20:51

Mathias napisał(a):napromieniowanie żołądka

Chyba raczej rak żołądka.
Poza tym, kto odważyłby się wcinać coś (pomijam przypadki skrajnego głodowania), co jest sprzeczne z prawami natury? Już z założenia jest szkodliwe. ;)
Mathias napisał(a):a gdy mam kogoś minąć to również udaje mi się przedostać niepostrzeżenie

Takie pitolenie - jak chcesz się sprawdzić, to idź sobie na airsofta na dość dużym terenie z kolegami i zróbcie sobie "deadmatch", czyli każdy na każdego (jeszcze lepiej, jak zrobicie sobie to z ograniczoną ilością kulek, np. jeden magazynek), zobaczysz jak ciężko jest się w ogóle ukryć, nie mówiąc o skradaniu.
Mathias napisał(a):Zaszyłbym się w jakiejś opuszczonej, nieskażonej chatce z dobrym widokiem na wszelkie dojścia do niej i zasadziłbym konopie, by sprzedawać je Wolności. Dzięki temu byłbym odizolowany od zepsutego świata zewnętrznego, mieszkałbym sam, podlewał kwiatki, miał tańsze papierosy i miałbym zajęcie.

Bzdura. Z tego co wiem, jest to dość wymagająca roślina, przynajmniej w kwestii światła - skąd byś wziął agregat, albo paliwo do niego, żeby zasilać lampy? Poza tym, wątpię, żeby ktoś coś kupił od jednego stalkera - oddział Wolności raczej spuściłby Ci łomot i ukradł twoje poletko z zielskiem niż grzecznie by Ci płacił. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Profesja

Postprzez Dziab_Dziab w 02 Mar 2014, 23:52

Nie zajmowałbym się w Zonie jakąś wyuzdaną profesją, tylko po prostu starałbym się przeżyć, a wątpię żeby to było tam łatwe.
Awatar użytkownika
Dziab_Dziab
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 17 Sty 2013, 20:09
Ostatnio był: 02 Sie 2017, 16:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 22

Re: Profesja

Postprzez Magister w 16 Mar 2014, 00:53

Jakbym był zonie, starał bym się przeżyć - to najważniejsze, w wolnych chwilach szukanie artefaktów, picie :wódka: przy ogniskach :D. profesja najemnika albo wojownika nie jest dla mnie - słabe nerwy :mad:
Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
Awatar użytkownika
Magister
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 16 Mar 2014, 00:27
Ostatnio był: 12 Lip 2020, 11:39
Miejscowość: Nowosybirsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 4

Re: Profesja

Postprzez Naznaaczony w 03 Maj 2014, 20:55

Ja chciałbym zostać samotnym stalkerem. Znaleźć czasami jakiś artefakt, mieć dobrą spluwę, robić to co mi się podoba i walczyć z bandytami i mutantami.
S.T.A.L.K.E.R.
Postaw kozaczka to nie boli.

Naznaaczony
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 06 Kwi 2014, 18:42
Ostatnio był: 19 Paź 2014, 20:23
Miejscowość: Durdy
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 7

Re: Profesja

Postprzez Mraurgorn19 w 03 Maj 2014, 21:31

Ja? Nie wiem, ale chyba postawiłbym na przewodnika, który od czasu do czasu popoluje sobie na zwierzynę i pozbiera sobie artefakty. Wbrew pozorom jednak nie będzie pakować się w jakieś grubsze akcje. :D
"War, war never changes " Fallout
Image
Awatar użytkownika
Mraurgorn19
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 03 Maj 2014, 16:19
Ostatnio był: 07 Gru 2014, 00:05
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 0

Re: Profesja

Postprzez Zilla w 03 Maj 2014, 22:09

Chyba najemnik byłby najlepszą opcją dla mnie. Za odpowiednią opłatą bym wykonywał zlecenia, stawał po wyznaczonej stronie barykady itp. itd. W sumie łączą się w tym wszelkie profity bo jak ktoś będzie chciał żebym kogoś zabił, upolował zwierzynę, przeprowadził przez zonę to to będzie wykonane. Słowem, stalker uniwersalny ;)
Image
Awatar użytkownika
Zilla
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 17 Lis 2013, 19:53
Ostatnio był: 02 Gru 2014, 18:05
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 27

Re: Profesja

Postprzez BiegunJR w 08 Maj 2014, 19:54

Zostałbym snajperem.Płatny snajper o tak to coś dla mnie . :ati:
+Kasa
+Respect stalkerów.Coś jak postrach ulicy :D
+No snajper to co lubie w stalkerze przysiaśc i wystrzelac stalkerów :)

SNAJPER KILLER
Awatar użytkownika
BiegunJR
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 07 Maj 2014, 16:59
Ostatnio był: 27 Sie 2020, 14:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 5

Re: Profesja

Postprzez Papa Mobile w 08 Maj 2014, 21:44

Leśnik z Red Forest. Zajęcie - parzenie czaju, gdyby pojawił się ktoś myślący - pacyfikacja mentalna, jeśli przeżyje może partyjka szachów, rozmowa? Samotnik, niechętnie pomoc z Vintarem.

p.s. :kotek: , a zarazem łowca Burerów.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Profesja

Postprzez Magister w 15 Maj 2014, 21:23

Gadatliwy, opowiadający suche żarty ( i muszę się pochwalić :) ) grający na gitarze. Raczej unikający walki, gdyż troszkę tchórzliwy. Dużo pijący :P
Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
Awatar użytkownika
Magister
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 16 Mar 2014, 00:27
Ostatnio był: 12 Lip 2020, 11:39
Miejscowość: Nowosybirsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 4

Re: Profesja

Postprzez Asaimp w 24 Maj 2014, 16:45

Włóczęga
Obserwował bym anomalie i mutanty. Jak się zachowują w danych sytuacjach, itp. Trochę podobne do naukowców, ale tu chodzę własnymi ścieżkami. Pieniądze miałbym z Wielkiej Ziemi, chodziłbym w egzoszkielecie i z aparatem. Czaił bym się również na lepsze mutanty, bo poodcinać im ramiona, nogi i zanieść je do naukowców.
"Nic nie jest prawdziwe. Wszystko jest dozwolone."
Image
Awatar użytkownika
Asaimp
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 02 Maj 2014, 08:49
Ostatnio był: 16 Sie 2014, 16:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 10

Re: Profesja

Postprzez lehoslav w 24 Maj 2014, 17:41

Grzechu300 napisał(a):
Mathias napisał(a):napromieniowanie żołądka

Chyba raczej rak żołądka.
Poza tym, kto odważyłby się wcinać coś (pomijam przypadki skrajnego głodowania), co jest sprzeczne z prawami natury? Już z założenia jest szkodliwe. ;)


To zależy, czy i jakie radionuklidy wchłaniają i wbudowują w swoje ciało mutanty.
Równie dobrze mogłoby się okazać, że mutancina jest nieszkodliwa lub słabo szkodliwa dla zdrowia ;)
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości