Profesja

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Profesja

Postprzez Grzechu300 w 10 Sty 2014, 20:18

Aramish napisał(a):Najlepsza profesja, to wolny stalker.

Ja tam wolę być szybkim stalkerem. Możesz być co najwyżej samotnikiem.

Aramish napisał(a):Przede wszystkim wolny stalker, to mobilny oddział w trybie jednoosobowej armii.

Oddział? Armia? Przecie samotnik to przed kulami może co najwyżej uciekać, gdzie mu tam do odstrzeliwywania się.
Samotnictwo dla najlepszych? Każdy może być samotnikiem, wszystko zależy od tego, ile uda Ci się przeżyć.
Po pewnym czasie kłuje to, że nie ma do kogo gęby otworzyć.
Tylko my tu pitu-pitu a temat jest o profesji. Stalkerem, już z założenia jesteś. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Reklamy Google

Re: Profesja

Postprzez Koleś w 10 Sty 2014, 20:45

A ja chciałbym zostać najzwyklejszym, smutnym stalkerem w płaszczu. Od czasu do czasu znaleźć jakiś artefakt, mieć kałacha i robić co mi się podoba no i wybijać Bandytów.
Awatar użytkownika
Koleś
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 11 Gru 2013, 18:27
Ostatnio był: 05 Lip 2017, 14:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: Profesja

Postprzez CrosSs w 10 Sty 2014, 22:02

Ja bym został poszukiwaczem artefaktów. Używał bym kombinezon Świt i Obokana z lunetą bo lubię walczyć na średnie dystanse :E do tego colt 1911 na wszelki wypadek. Do tego naprawiał bym broń i walczył z bandytami :D
Udanych łowów Stalkerze .
Awatar użytkownika
CrosSs
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 08 Sty 2012, 19:08
Ostatnio był: 21 Sie 2022, 16:11
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 9

Re: Profesja

Postprzez _Lama_ w 11 Sty 2014, 00:36

Ja chciałbym być najemnikiem. Każda frakcja ma jakiś gówniany sprzęt i braki zaopatrzeniowe , a ty szybki e-mail i masz już np. 4 kilo c4 i jedzenie w punkcie zbornym.
Zalety ;
~ Koty sikają w gacie na widok najemników z gnatami
~ Kasa , kasa i jeszcze raz kasa
~ Możesz mordować , kraść palić I JESZCZE CI ZA TO ZAPŁACĄ ( :E MUAHAHAHAHAHA )
~ ludzie wolą nie wchodzić ci w drogę
_Lama_
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Sty 2014, 17:03
Ostatnio był: 11 Lut 2014, 17:27
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Profesja

Postprzez Kondz w 13 Sty 2014, 00:14

Ja bym chciał być samotnym Stalkerem na usługach naukowców, chodzić z nimi na "ekspedycje" w Zonie, zbierać dla nich artefakty w skupiskach anomalii lub większych anomaliach, chronić grupy w razie ewentualnych potyczek, a raczej starać się bezpiecznie z grupą naukowców wycofać z walki, łącznik pomiędzy naukowcami, a innymi Stalkerami, zbieranie informacji na temat położenia nowych anomalii ;) ze sobą P99 ze względu na doświadczenie w pracy z tą bronią i dobra znajomość jej budowy oraz AKS-74U, kombinezon: SSP-99.

+ wyposażenie w medykamenty :+:, racje żywnościowe, amunicję
+ własna prycza i szafka w bunkrze naukowców, sucho, ciepło, na łeb nie pada :-)
+ fanty z ewentualnych potyczek (broń, amunicja)
+ naprawy sprzętu
+ dostęp do najnowszych ulepszeń detektorów oraz kombinezonu naukowców

- każdy znaleziony artefakt przekazany naukowcom
- ryzyko związane z wchodzeniem w skupiska anomalii celem zdobycia artefaktu lub obserwacją groźniejszych mutantów, np. psioników
-/+ słabe wynagrodzenie w zamian za medykamenty, żywność i dach nad głową
- możliwa opinia u innych Stalkerów pt.: "ten na posyłki jajogłowych"
Awatar użytkownika
Kondz
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 29 Cze 2010, 11:10
Ostatnio był: 11 Cze 2014, 21:14
Miejscowość: Okolice fabryki Jupiter
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Profesja

Postprzez megashooter w 14 Sty 2014, 18:36

Ja chciałbym pracować dla naukowców. Dołączyłbym do grupy Lewusa albo Topola i zarabiał dostarczając artefakty i przeprowadzając badania dla naukowców.
+kasa
+dobre zaopatrzenie i wyposażenie
+współpraca z fajnymi kolesiami (lubię grupę Lewusa a na OGSM da się ich nawet uratować)
+naukowcy oddawaliby mi tanie i niepotrzebne im artefakty
-tak jak mówił kolega powyżej możliwa kiepska opinia u innych samotników
-Jantar to niebezpieczne miejsce, a wykonywanie w nim jakiejkolwiek pracy wiąże się z dużym ryzykiem.
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: Profesja

Postprzez Taran w 21 Sty 2014, 23:37

Łowca mutantów jest czymś co mnie interesuje.
+ DOBRY łowca będzie szanowny przez wszystkich nawet bandytów ( oprócz Monolitu)
+ dobry zarobek ( za wyjątkowo wrednego mutasa można dużo dostać)
+ kontrakty z naukowcami (dobrze opłacalne)
- szalenie niebezpieczne zajęcie
- przewalone u ekologów :D

Przewodnik/Odkrywca
Przewodnik wiadomo ;). Odkrywca jest to stalker odkrywający nowe ścieżki,tereny, ukryte obiekty.
+ jesteś jedną z pierwszych osób na danym terenie np. bogatym w artefakty
+ dobry zarobek
+ zaspokajanie ciekawości
+ dostęp do różnego rodzaju tajemnic
+ DOBRY przewodnik/odkrywca jest szanowany
- chodzisz zwykle w pojedynkę więc jesteś dobrym celem dla mutantów i bandytów
- pewne osoby mogą na ciebie polować ze względu na posiadanie informacje
- brak pomocy w trudnych sytuacjach ( zwykle jesteś sam)
Awatar użytkownika
Taran
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 15 Lip 2013, 20:01
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 18:03
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 3

Re: Profesja

Postprzez Szagart w 27 Sty 2014, 21:50

Mnie by jak kolegę wyżej interesowałoby polowanie na mutanty, bycie jednym z myśliwych Powinności to coś, jak Taran napisał zarobki , kontrakty z jajoglowymi oraz szacunek u Stalkerów to główne powody wyboru profesji, którą bym się zajmował w Zonie. :D
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Profesja

Postprzez Krzyk19 w 27 Sty 2014, 22:13

Koledzy wyżej mają zupełną racje bycie lowca to dobra profesja. Zyskuje się szacunek, zarobki, kontrakty i wiele więcej...
Najlepsze są polowania na Zombie bo trochę przypomina mi się Resident Evil.
Trzy rzeczy które warto dodać do Zewu Prypeci:
- gryzące i zarażające wirusem Zombie
(tylko jak się za bardzo zbliżyć)
- bardziej zróżnicowane uzbrojenie i wygląd Zombie
To żeby Zombie tak jak w SoC miały egzoszkielet z maską. Trudniej by było odróżnić ich od zdrowych stalkerow.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Profesja

Postprzez Grzechu300 w 19 Lut 2014, 20:43

Krzyk19 napisał(a):Trzy rzeczy które warto dodać do Zewu Prypeci:
- gryzące i zarażające wirusem Zombie


Przecież w Stalkerach zombiaki żyją, a poza tym nie mają w sobie żadnego wirusa zombizmu ani innego syfu, także zarażać nie mogą.

To zwykli stalkerzy, którzy pod wpływem wahań noosfery (emisje) albo fal psionicznych porządnie oberwali, i stracili zdolności motoryczne i rozumowania. Oni żyją, tylko zostali "ogłupieni". Gadają przecież coś po ludzku, jedzą, piją, odpoczywają.

Zresztą proszę, nie róbmy ze Stalkerów marnej zombie-strzelaniny typu Left 4 Dead. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Profesja

Postprzez Pangia w 19 Lut 2014, 21:05

Left 4 Dead nie ma zombie, tylko zainfekowanych. Epidemia tzw. Zielonej Grypy, nosiciele, ocaleni itp. I nie jest marną strzelaniną (właściwie to gdybyśmy mówili o Zewie Prypeci, to tak, jest marną strzelanką), już prędzej można powiedzieć, że Stalker jest marną strzelaniną, bo nie o strzelanie się w nim rozchodzi, bo jest mieszanką kilku gatunków gier i strzelanie mimo wszystko nie jest w nim najważniejsze, a w L4D bez strzelania ani rusz ;)
Gadają przecież coś po ludzku, jedzą, piją, odpoczywają.

Tylko wykonują takie czynności. Zauważ, że żaden nigdy nie ma nic w rękach; bardziej można sądzić, że to tylko takie odruchy im zostały (najczęściej wkładają rękę do ognia, a później ją szybko odsuwają i patrzą na zapewne poparzoną dłoń) w resztkach świadomości. No i też jednym z tych odruchów jest strzelanie do uzbrojonych stalkerów (mutanty z reguły nie atakują uzombifikowanych stalkerów).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Profesja

Postprzez Grzechu300 w 19 Lut 2014, 21:12

Pangia napisał(a):Tylko wykonują takie czynności. Zauważ, że żaden nigdy nie ma nic w rękach; bardziej można sądzić, że to tylko takie odruchy im zostały (najczęściej wkładają rękę do ognia, a później ją szybko odsuwają i patrzą na zapewne poparzoną dłoń) w resztkach świadomości. No i też jednym z tych odruchów jest strzelanie do uzbrojonych stalkerów (mutanty z reguły nie atakują uzombifikowanych stalkerów).


No o to mi właśnie chodzi. ;)

Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem co do Left 4 Dead, bo nie chodziło mi o to, że jest marne, tylko żebyśmy nie robili ze stalkera gry właśnie takiego typu, bo wtedy to stalker były marny. ;)
Co do klimatów zombie, to też jestem wielkim fanem, ale tylko filmów/seriali/książek. Z gier to podchodzi mi może co najwyżej 7 days to die, DayZ i oldschoolowe zombie-naparzanki z widokiem od góry. :P
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości