STALKERki

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: STALKERki

Postprzez Adam w 05 Maj 2013, 17:51

Słusznie. Opanowanie, brak ADHD i niska impulsywność to cechy większości kobiet (jeżeli umieją nad sobą panować ;) ). Ewolucja kobiet na wojnie zaczynała się właściwie od markietanek, które miały za zadanie "zabawiać" wojaków po bitwie i przed bitwą, później pani Florence Nightingale wymyśliła, że będą one pomagać rannym, a XX wiek ostro namieszał w życiu wszystkich i rzucił kobietom do rąk karabin, aby walczyły o wolność/o swoje przekonania/o kraj. Ze średniowiecza kojarzy mi się tylko wyjątek Joanny D'arc, ale w tamtych czasach kobiety pełniły małą rolę w wojnach.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: STALKERki

Postprzez karp w 29 Lip 2013, 20:06

Jako kobieta śmiem poinformować, że radzę sobie w Zonie całkiem nieźle ;)
Awatar użytkownika
karp
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 17 Paź 2012, 20:42
Ostatnio była: 22 Sie 2013, 16:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: STALKERki

Postprzez Gizbarus w 29 Lip 2013, 20:09

Więc oświeć nas wniesieniem czegoś nowego, jakiegoś powiewu świeżości do tego tematu :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: STALKERki

Postprzez Nefariel w 01 Sie 2015, 13:42

Hej. Wybaczcie odkopywanie wątku sprzed dwóch lat, ale temat mnie interesuje, więc postanowiłam się wypowiedzieć.

Że kobiety "nadają się" na stalkerów, to raczej nie powinno ulegać wątpliwości. Czy powinno się je wprowadzać do gry - to zupełnie inna kwestia. Rozumiem, o co chodzi z tzw. "męskim światem". Wydaje mi się, że większość stalkerów to po prostu takie niedojrzałe chłopaczki, które mają swoją Zonę, gdzie bawią się w strzelanie i zabijanie, a baba by im tę zabawę popsuła (piszę teraz z punktu widzenia przyjemności gracza, nie spójności świata przedstawionego). I żeby nie było, to nie jest mizoandria z mojej strony - mnie takie klimaty jak najbardziej odpowiadają.

Z ultrapraktycznego punktu widzenia - chociaż jestem za całkowitym równouprawnieniem i rozważam karierę wojskową, do Zony nie wpakowałabym się, nie mając podwiązanych jajowodów. Wszędzie wokół chłopów jak mrówków, młodych, jurnych, nic tylko przebierać jak w ulęgałkach... a potem dziewięć miesięcy oczekiwania, czy urodzi się pomiot Chazana, czy tylko kontroler. Antykoncepcja jest zawodna, a w stresującej sytuacji łatwo o niej zapomnieć. O skrobance w takich warunkach wolę nawet nie myśleć.

Za to ciekawą odmianą byłaby Zona całkowicie sfeminizowana. Kiedyś dla beki pisaliśmy ze znajomymi rp, w którym major Diegtiariow była kobietą (podobnie jak Striełok, która, o ile dobrze pamiętam, była jej matką), a jedyny facet w Zonie był transem (w sensie: fizycznie wciąż pozostawał kobietą). W sumie - znalazłam takie coś na stronie dla dorosłych, ale w femkoversum jak najbardziej powinno się pojawić: klik!

Ktoś pisał, że gdyby w Zonie pojawiły się kobiety, gwałty byłyby powszechnym problemem - come on, i tak były. Nie chodzi nawet o homoseksualizm zastępczy (tu na pewno z większym czy mniejszym trudem dałoby radę znaleźć chętnego), gwałt na mężczyźnie jest najskuteczniejszą z możliwych metod na zdominowanie go, upodlenie i ustalenie hierarchii w stadzie. Albo na zastraszenie. U bandytów to na bank była norma. W grze temat się nie pojawił, bo po pierwsze, to nadal jest przepotężne tabu, a po drugie - Stalker to nie This War of Mine, służy do zabawy, a nie do poruszania poważnych problemów społecznych.

Gdyby w Zonie jednak były kobiety, na pewno ich stosunek do świata oraz stosunek świata do nich byłby przeróżny. Jedne malowałyby oczy wypalonymi zapałkami, drugie gardziłyby ich próżnością, trzecie miałyby to w głębokim poważaniu. Jedne wymachiwałyby rękami przez sen, opędzając się od natrętnych samców, inne bez krępacji wchodziłyby kumplom pod kołdrę, żeby się ogrzać, a kumple nie widzieliby w tym absolutnie żadnego aspektu seksualnego - bo traktowaliby dziewczynę jak siostrę, a może nawet jak brata (oba przypadki to autentyki z czasów IIWŚ, z Armii Czerwonej). Myślę, że gdyby niewiasty miały pojawić się w grze, lepszym rozwiązaniem byłoby to drugie - z dokładnie tego samego powodu, dla którego Wano bał się, że bandyci go "zabiją", a Mitaj dał radę o własnych siłach wyjść z miejsca, w którym go więzili. Skoro jednej płci nie tykamy, to drugiej też nie powinniśmy.

Wątki romansowe mi zupełnie do tej gry nie pasują, chociaż ślub w Zonie byłby niewątpliwie ciekawym motywem.

Ciekawym rozwiązaniem byłoby też wprowadzenie jednej jedynej legendarnej kobiety-stalkera. Najlepiej niemłodej i całkowicie aseksownej.
Powinność w sumie lubi Wolność, tylko nie wie jak zagadać.

Za ten post Nefariel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Nefariel
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 01 Sie 2015, 11:45
Ostatnio była: 28 Wrz 2015, 15:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 7

Re: STALKERki

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 02 Sie 2015, 13:32

Osobiście nie zgadzam się z Nefariel. Większość stalkerów to niedojrzałe chłopaczki? Według mnie w S.T.A.L.K.E.R.A powinno się grać dla fabuły i klimatu , a nie naparzania do wszystkiego co się rusza. Stalkerzy nie są na biwaku w Zonie, tylko codziennie walczą oto aby wrócić do bazy całym, a nie zostać w ziemi na zawsze. Na pewno w Zonie odnalazły by się kobiety twarde i odważne, a także te które chciały by udowodnić mężczyznom, że Zona to nie tylko ich środowisko. A i jeszcze jedno, jakie kombinezony nosiły by kobiety? Bo kobieta w egzoszkielecie wyglądała by ... ciekawie. Jeśli chodzi o śmierć z rąk kobiety... pocisk to pocisk , granat to granat więc śmierć taka sama. Jeśli chodzi o ,, obciach" to przecież mamy równe szanse. Ja nacisnę spust pierwszy - przeżyję, ona naciśnie- powitam się z ziemią. Jeśli chodzi o Wana , to nie rozumiem jego bojaźliwości. Najpierw bał się bandytów, a potem rozwalił pół bazy Monolitu w Księgarni :D
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: STALKERki

Postprzez djcycu w 02 Sie 2015, 20:35

To nie są niedojrzałe chłopaczki tylko kolesie rządni przygody. Jedni uciekli od świata i prawa, inni poszli zarobić a jeszcze inni przygodę przeżyć. A kobieta w Zonie? Myślę że wyjątkowo rzadko by się trafiały i raczej tragicznie by się im tam żyło. Za dużo szumowin w tym świecie, za dużo bandyckich charakterków a każda (przepraszam) dupa w zonie to łakomy kąsek dla takich ludzi o ile tak ich można nazwać... Prędzej jakaś doktorka w bunkrze by pasowała i nie piszę tego tak bo uważam że kobiety są słabe, nie, nie są słabe ale szybko by w zonie mogły ginąć w na prawdę dziwnych okolicznościach. Z resztą nawet życie pokazuje że kobieta żołnierz to też jednak mało smaczny temat.

Bardzo psuje to morale kiedy taka kobieta zostaje uprowadzona, bita, gwałcona a w najgorszym wypadku ścięta albo po prostu zastrzelona. To tylko filmy przygodowe i książki jakoś temat podtrzymują, nic poza tym. Stąd myślę twórcy chcieli nieco realizmu dorzucić do Stalkera że superkobieta mogła by nieco zaburzyć wyobrażenie o zonie... To takie moje głębsze przemyślenie.

A co do modeli kobiet w samym stalkerze to... Szkoda się nawet za to zabierać. Wszędzie gdzie widziałem kobiety w zonie to nawet wyobraźnia nie potrafiła figli napłatać. Modele brzydkie, mało dopracowane, nie kształtne... Ogólnie kicha z tego wyszła. Teksty niby zawsze fajne, podrywy, umawianie na małe co nieco (Soljanka) a kiedy patrzysz na te mordy na modelu to się rzygać chce... Co innego Fallout! O tak, tam dużo inne podejście no i profesjonalnie zrobione.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: STALKERki

Postprzez impulse_101 w 02 Sie 2015, 21:29

Po paru m-c w zonie feministki mogłyby w ramach protestu pokazywać troje a nie tylko dwoje piersi.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: STALKERki

Postprzez Gizbarus w 03 Sie 2015, 10:54

PRZEMEK ŁOWCA napisał(a):Osobiście nie zgadzam się z Nefariel. Większość stalkerów to niedojrzałe chłopaczki? Według mnie w S.T.A.L.K.E.R.A powinno się grać dla fabuły i klimatu , a nie naparzania do wszystkiego co się rusza.


Jedni o niebie, a ten o chlebie...:E

W każdym razie, ciekawy post, Nefariel. Przy czym obawiam się, że gdyby pójść w tym kierunku, to z tematu o stalkerkach zrobiłoby się coś w stylu "realizm w Zonie oraz poruszanie ciężkich tematów społecznych w grach - za, czy przeciw?" :suchar:

Właśnie sobie uświadomiłem, że mój pierwszy post na tym forumie był w tym samym temacie :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: STALKERki

Postprzez Microtus w 03 Sie 2015, 11:40

Hej, Nefariel spostrzeżenia dosc trafne, ja mam przed oczyma takie archetypy kobiet w zonie jak np: z prozy Sapkowskiego. Taka Czarna Rayla czy Julia Abatemarco, nie wspominajac już ich komiksowej koleżanki Kriss de Valnor, wpsaowałyby sie idealnie. Jednak jestem podobnego zdania, że to raczej byłyby wyjątki, barwne ale wyjatki. Nie wiem też czy musaiłyby buć aseksualne. Kobiety potrafią się bronic przed napastnikami czy gwałtem.
Żyletka w podeszwie czy skalpel ukryty w pasku od spodni, jak ktos z was oglada nowy sezon True Detective, to jest tam policjantka Ani Bezzerides która nosi przy sobie ze 4 noże (a umie nimi robić), nie chciałbym takiej pani prowokowac do niczego :)

Ew. fajnie mogłaby wygladać fabularnie i klimatycznie kobieta udająca faceta.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)

Za ten post Microtus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: STALKERki

Postprzez Realkriss w 03 Sie 2015, 15:02

Ano i ja tak uważam. I taki jak Micro wymienił typ kobiety właśnie w Zonie by się obronił. Dodam od siebie jeszcze Jack z Mass Effect. Wojownicza, twarda baba, nie robiącą problemu ze swojej seksualności.
Malowane lale, eteryczne "wojowniczki", dziennikarki na paralotniach i inne silikonowe kurioza - do burdelu obwoźnego. Ale by stalkiery miały radochę.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: STALKERki

Postprzez Nefariel w 07 Sie 2015, 21:26

Większość stalkerów to niedojrzałe chłopaczki? Według mnie w S.T.A.L.K.E.R.A powinno się grać dla fabuły i klimatu , a nie naparzania do wszystkiego co się rusza.

Też tak uważam i nie bardzo wiem, dlaczego uznałeś, że moja wypowiedź temu przeczy. :) Mówiąc o niedojrzałości miałam na myśli wiecznych chłopców uciekających przed społeczeństwem, a nie gimbusiarnię urządzającą sobie CSa na żywo. I jak wspomniałam, nie uważam tego za coś złego czy nagannego. Wręcz przeciwnie, bardzo pociąga mnie taka estetyka.

Bo kobieta w egzoszkielecie wyglądała by ... ciekawie.

Przypuszczam, że wyglądałaby jak facet. To byłoby ciekawe, gdyby nagle największy schowany za egzoszkieletem twardziel przemówił słodkim, dziewczęcym głosikiem.

Za dużo szumowin w tym świecie, za dużo bandyckich charakterków a każda (przepraszam) dupa w zonie to łakomy kąsek dla takich ludzi o ile tak ich można nazwać...

Ponownie: wspominanie akurat o "dupie" w tym kontekście jest nieco nie na miejscu. ;)

Bardzo psuje to morale kiedy taka kobieta zostaje uprowadzona, bita, gwałcona a w najgorszym wypadku ścięta albo po prostu zastrzelona.

Myślisz, że chłopakom w Afganistanie nie psuło się morale, kiedy ich koledzy byli uprowadzani, bici i gwałceni, a w końcu podrzucani pod jednostkę poćwiartowani i obdarci ze skóry? Nie sądzę, żeby na dłuższą metę to była kwestia płci. Ponadto: trochę nie podoba mi się argumentacja "dziewczynce czegoś nie wolno, bo chłopiec przez to poczuje się gorzej". Trudno, jeśli boli go, że koleżankę biją na równi z kolegami, niech nie pcha się do Zony. Ja wiem, że to do pewnego stopnia atawizm, ale ze szkodliwymi atawizmami można walczyć. Albo przekształcać je tak, żeby działały na naszą korzyść.

Po paru m-c w zonie feministki mogłyby w ramach protestu pokazywać troje a nie tylko dwoje piersi.

Za to chłopcy po powrocie z Zony byliby w łóżku jak dzikie zwierzęta, np. jak rekiny! ;)

Jeśli chodzi o przykłady - o tak, Kriss de Valnor byłaby wybitnym stalkerem. Poza tym mam nadzieję, że nie zachce mi się przez Was pisać crossoveru kombinującego na temat Ciri i Monolitu.

Dziękuję za kozaczka i za słowa. :)
Powinność w sumie lubi Wolność, tylko nie wie jak zagadać.
Nefariel
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 01 Sie 2015, 11:45
Ostatnio była: 28 Wrz 2015, 15:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 7

Re: STALKERki

Postprzez Red Liquishert w 07 Sie 2015, 22:47

Nefariel napisał(a): I jak wspomniałam, nie uważam tego za coś złego czy nagannego. Wręcz przeciwnie, bardzo pociąga mnie taka estetyka.

Hmmm :caleb:

Osobiście uważam, że ustalanie jakichkolwiek granic w tym, czy i jaka płeć może przebywać w Zonie jest bezsensu. Kto chce i ma silną wolę - wedrze się do Strefy, nie załamie przy pierwszym mutancie i będzie dążył do przetrwania za wszelką cenę. I jestem zdania, że kobieta byłaby nawet zacieklejsza w tych staraniach. Płeć piękna ma spore pole do popisu, jak pewnego dnia stwierdziłem ze zaznajomionym użytnikiem foruma na Woodstocku :caleb:
Manipulacja stalkerami, życie w osamotnieniu - opcji jest wiele. Ale ryzyko upodlenia i ostatecznie skończenia martwej w rowie równie wielkie.
Ergo - kobieta w Strefie to żaden surrealizm, to cholernie rozległe spektrum nowych możliwości :caleb:
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości