Chwilowe (zamrozenia) ściecia w Stalkerach

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Chwilowe (zamrozenia) ściecia w Stalkerach

Postprzez impulse_101 w 13 Maj 2010, 16:13

Skoro juz zeszlismy na temat poprawy wydajnosci stalkera i jego dzialaniu na roznych sprzetach to ostatnio zaswitala mi mysl ktora byc moze bedzie miala jakis wplyw na dzialanie stalkera. Jak wiadomo Stalker lubi sobie co nie co siorbnac z dysku podczas grania, mam na mysli pliki stronicowania. Oczywiscie uzywanie danych z dysku jest duzo wolniejsze niz tego co znajduje sie w RAMie. Patent polegalby na utworzeniu wirtualnej partycji z pamieci ram (oczywiscie jezeli mamy jej nadmiar) i przypisaniu plikow stronicowania do tej partycji. Myslicie ze daloby to jakis wzrost wydajnosci?
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: Chwilowe (zamrozenia) ściecia w Stalkerach

Postprzez Bambosz107 w 18 Maj 2010, 22:16

Że tak powiem, to po co ci to? Masz mocnego kompa, więc nie narzekaj. Inni mają gorsze i siedzą cicho :E Ja ze swoim 3,2 GB ram'u jakoś jeszcze wyrabiam, ale jak walnę moda do CoP'a na tekstury to czasem nawet CTD potrafi sypnąć.

Uwagi moderatora:

"Inni mają gorsze i siedzą cicho" - Jest jeden wyjątek. :D :D :D
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Chwilowe (zamrozenia) ściecia w Stalkerach

Postprzez Ropasiak w 19 Maj 2010, 14:22

Umg... 1 GB Ram + Intel Core 2 Duo E4300 z trubo bustem (kiedy potrzeba kręci się na 2,4 GHZ, a kiedy nie, to spada na 1,5 GHZ) (na serio! Moja płyta to potrafi! O.o) + HiS Radeon HD 5770 z chłodzeniem miedzianym i stalker Zew Prypeci działa na maksymalnych DX9 ustawieniach. Zamrożenia nie liczne i krótkie, tylko po wczytaniu sejwa częste i długie. Poziomy ładują się 5 minut (na laptopie babci 30 sekund -,-). Ogólnie ze zmiany 2400 PRO na 5770, Stalker pokazał, że jednak ma prawie dobrą optymalizacje... Aha, średnia FPS 32. Cóż, polecam:
- Program odkurzacz
- Defragmętacje dysku
- zwolnienie miejsca na dysku
- skanowie kompa od wirusów
I już gry lepiej działają.

Uwagi moderatora:

"Ogólnie ze zmiany 2400 PRO na 5770, Stalker pokazał, że jednak ma prawie dobrą optymalizacje" - to żeś pie*dolnął hasło... - caleb59
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Chwilowe (zamrozenia) ściecia w Stalkerach

Postprzez MatrixSTR w 20 Maj 2010, 15:04

zaliczamy tego freeza to zaraz potym stalker jest 30m dalej
ja takich zamrożeń nie zauważyłem aż...
Ogólnie ja w Stalkera grałem na dość słabych kompach (np. Celeron 2.8;512 Ramu i Radeon 9600) i podczas normalnego chodzenia po mapach nie spotkałem się z takim zamrożeniem żeby czas dla stalkerów płynął a my stoimy. Owszem zdarzało się tak ale właśnie na tamtym kompie i tylko jeśli walczyłem z dużą ilością mutantów i robiłem szybki obrót (Ram już nie wyrabiał). Ale najczęściej jak mam te sekundowe przymrożenia to stalkerzy też zamarzają i po odwieszce są w tym samym miejscu co byli. Sprawdź może czy nie masz jakiś konfliktów sprzętowych czy czegoś.

A takie przymrożenia że przeciwnicy naglę "teleportują" się 30 metrów dalej miałem często w Crysisie i w FarCry2

"Ogólnie ze zmiany 2400 PRO na 5770, Stalker pokazał, że jednak ma prawie dobrą optymalizacje" - to żeś pie*dolnął hasło... - caleb59
Co do optymalizacji to Stalker jak na rozwiązania w nim zawarte jest dość dobrze zoptymalizowany :P
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 16 Wrz 2023, 17:02
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Chwilowe (zamrozenia) ściecia w Stalkerach

Postprzez poncz w 05 Lip 2010, 17:08

panowie to i ja dorzucę coś od siebie:

moj config:

Core 2 Quad Q6600 @ 2.4ghz
4gb gskill ram
nvidia xfx 9600GT
win 7 x64

W każdym stalkerze doznałem freezów [najbardziej chyba w jedynce - zdarzały się po parę sek. - ustawienia na high (dla czepialskich - na low było to samo)]
SoC chodził nieco lepiej [patch 1.5.10] mimo wszystko ustawienia high [jedyne co zdjąłem z full hd to działka na 1300x768]
CoP - chodzi płynnie [1300x768; ustawienia detali, textur, odległości widzenia, odległosci oświetlenia - max; filtrowanie i wygładzanie + trawa - zero (tak miałem w każdym Stalkerze)].

próbowałem w każdej części zejść z ustawieniami b. nisko ale nie daje to efektu - w CoP jedynie rozdzielczość daje większą płynność aczkolwiek zauważyłem, że nie ma to związku z problemem i upierdliwe "freezy" nadal są.

Więc jak to jest? komp czy nieszczęsne A-life?
Brain Damage
Awatar użytkownika
poncz
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 15 Kwi 2010, 12:30
Ostatnio był: 28 Maj 2012, 13:09
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Chwilowe (zamrozenia) ściecia w Stalkerach

Postprzez Jarexxx w 26 Lip 2010, 09:47

Dla mnie a -life
Dalej siedzę z kompem
Procek P4 3.00ghz
2,5gb RAM
Nvidia 6200 tc
Gram na najniższych, z małą liczbą fps, oświtlenie statyczne, z moda usuniętę shadery, itp...
Dysk = defragmentacja + optymalizacja ścieżek.
Freezy i tak są, a jak nie chcesz mieć, to właśnie kupić w **** RAM, i wrzucić cały folder stalkera na RAM, z 10GB starczy moim zdaniem, widziałem na necie rok temu Płyte główną która zezwala na 16GB RAM.
Wtedy doczytania powinny być natychmiastowe, ale to tylko teoria.
Najgorszy freeze jest w Barze, z wysypiska do baru, idę idę, o k**wa, psy mnie gonią, sprint, skok przez dziure, i freeze w powietrzu, chwilowe WTF w głowie, i po freezie już jestem martwy, a wy kurde narzekacie na swoje kompy.... no coprawda narzekaliście na to kope czasu temu.
Ale za coś trzeba kupić S.T.A.L.K.E.R.A. prawda?
Za Polskę !
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości