Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez djcycu w 28 Lut 2012, 17:56

CoP może i odwzorowany super ale szczerze powiedziawszy nie patrzyłem na to nigdy by było jakoś fotorealistycznie. Wiele rzeczy w SoC jak i w CS też potrafiło uszczypnąć serce i sprawić co by chciało się podobać :) W sumie to też każdy model domu, budynków gospodarczych czy innych jest odpowiednikiem z prawdziwej zony. Jedynie czego brakowało mi w stalkerze w kwestii odwzorowania to takich typowych polanek w lesie a w środku budyneczek jak np kompleks Wołkow czy stacja antenowa Krug. Tak czy siak gra wyglądała i nadal wygląda dobrze. Ludzie z dobrą wyobraźnią potrafią sobie upiększyć grę w oczach...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez Wave w 28 Lut 2012, 20:00

Czytasz mi w myślach odnośnie tych polanek, lasów, itd. Jest tego za mało. Niedawno obejrzałem zdjęcie przewróconego Ziła w zaroślach, ociekało klimatem. Nawet to umrocznienie Zony jest na siłę, bo w rzeczywistości Czarnobyl nie jest taki szarobury. Chodzi oczywiście o SoC w sprawie ponurości, CN jest przesłodzone a CoP z deka obojniakowy. Przydałoby mu się trochę więcej zieleni i czasem szarości i byłby super.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez djcycu w 28 Lut 2012, 20:47

Wystarczyło by usunąć ten pieprzony mrok o 12 w południe bo nawet jak śnieg sypie czy leje jesienią to z latarką po podwórku latać nie musiałem. Dużo klimatycznych rzeczy jest na skrajach lokacji zawsze a mowa tu np o kordonie gdzie widać ściółeczkę pod drzewami w kolorze rdzawym :) Wiele nie trzeba by oko zadowolić i dziwię się dlaczego tak wielu kocha wręcz te ciemności egipskie... Chyba tylko dlatego że z powodu niskiej widoczności wyobraźnią składa się resztę obrazu...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez Wave w 29 Lut 2012, 16:49

Coś a'la późna 22 w SoC by wystarczyła. Nie pamiętam, czy tak było w CoP, ale gram sobie teraz w moda LWR do CIenia i jestem w Jupiterze. Poza obszarem gry, jakieś 100 metrów od magazynu kontenerów mieści się duuża polana i zniszczone farmy. Wygląda to kapitalnie, szkoda, że tam iść nie mogę. Głupio, że Polesie jest zablokowane w CoP, tzn. jest poza mapą. A fajnie, gdyby ciemność zwiększała się wraz z zapuszczaniem się w coraz to bardziej niebezpieczny teren, może zamiast coraz ciemniej, to może, że latarka coraz gorzej działa a gracz dostrzega coraz mniej zagrożeń, by było ciekawiej i z większym dreszczykiem. Opcję by oczywiście można było wyłączyć.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez desmond w 18 Lis 2013, 19:56

A czy jezioro Jantar jest prawdziwe, czy wymyślono je na potrzeby S.T.A.L.K.E.R.A. ? Jeśli jest to prawdziwe miejsce ma ktoś może jakieś zdjęcia lub filmik ?

desmond
Wygnany z Zony

Posty: 111
Dołączenie: 05 Lut 2011, 01:49
Ostatnio był: 12 Sty 2015, 20:05
Miejscowość: Generatory
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez Voldi w 18 Lis 2013, 20:07

W gruncie rzeczy jest wymyślone, ale o ile mnie pamięć nie zawodzi, to zainspirowane jakimś rzeczywistym miejscem. Tylko zabijcie, nie pamiętam jakim.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez desmond w 18 Lis 2013, 21:30

A Wysypisko ?

desmond
Wygnany z Zony

Posty: 111
Dołączenie: 05 Lut 2011, 01:49
Ostatnio był: 12 Sty 2015, 20:05
Miejscowość: Generatory
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez Voldi w 18 Lis 2013, 21:37

Wysypisko to to, co sama nazwa mówi - połączenie składowiska odpadów, paru terenów mniej-więcej przemysłowych i Parking (czy jak to się tam zwało), nawiązujący do cmentarzyska pojazdów używanych przy walce z płonącym reaktorem.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Lokacje w STALKERze a rzeczywista zona

Postprzez monolit1 w 14 Lis 2014, 00:09

Istnieje dużo lokacji z prawdziwej zony,mało kto pewnie wiedział że ekspedycja wysłana do elektrowni w grudniu 1986 roku, w pomieszczeniu pod reaktorem znalazła warzącą kilkaset ton, bryłę zbitego piasku,szkła i dużej ilości radioaktywnego paliwa z reaktora, nazwano ją ''stopą słonia'' od pofałdowanej powierzchni.Podejrzewam, że może to być Monolit z SoC, tylko że nie mówi do ciebie.
"Niema wolności bez POWINNOŚCI"

-Generał Woronin-
Awatar użytkownika
monolit1
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 19 Paź 2011, 19:43
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 16:22
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 7

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości