Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Adam w 16 Wrz 2014, 23:18

Nie róbcie z żołnierzy bezmyślnych bezmózgów, ślepo słuchających rozkazów. Warto przypomnieć postać Otto Schimka, Austriaka w służbie Wehrmachtu, który odmówił rozstrzelania polskiej rodziny, gdy uzmysłowił sobie (MYŚLĄC!), że czyni źle. Poniósł straszne konsekwencje, których najwidoczniej boją się inni, którzy wolą nie myśleć...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Gizbarus w 16 Wrz 2014, 23:21

Oczywiście, tak samo nie każdy Polak to złodziej i pijak, a nie każdy Japończyk ma IQ powyżej 150 - ale mimo wszystko taka krąży obiegowa opinia, zazwyczaj mająca wiele wspólnego z prawdą. Tak samo jest z wojskiem i wojskowymi. Nie wszyscy, ale przeważająca większość nie myśli za siebie, tylko ma wykonywać rozkazy.

Naturalnie lepiej uważajcie na temat, bo pojawi się nasz kolega wojskowy i zacznie srać na nas żarem, że się nie znamy i w jednostce ma wielu ludzi po studiach :suchar:

...jakby skończone szkoły miały jakikolwiek wpływ na czyjąś mądrość i ilość oleju w głowie.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Szagart w 16 Wrz 2014, 23:28

Adam, nikt nie napisał, że bezmózgów czy imbecylów ślepo wykonujących rozkazy. Są to dziś zawodowcy w swojej pracy, mają swoją moralność, ale rozkaz trzeba wykonać
Jak wspomniałem takie szkolenie czy wymagania od żołnierza są DZIŚ nie 70 lat temu gdzie żołnierze nie chcieli zabijać, nawet Niemcy którzy czasem mieli ślepaki w broni przy dajmy na to egzekucjch. Kiedyś żołnierze to ludzie z poboru. Lekarze, studenci, artyści itp. zwykli ludzie gdzie normy społeczne stały wysoko a szkolenie nie było wymagające jak dziś. Dziś żołnierze mają moralność i inne takie ale ich szkolenie opiera się o strzelanie by zabić i wykonać rozkaz.

Serdeczne przepraszam za off.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Nieznajomy X w 16 Wrz 2014, 23:31

Gizbarus napisał(a):...jakby skończone szkoły miały jakikolwiek wpływ na czyjąś mądrość i ilość oleju w głowie.


Święte słowa...
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Adam w 16 Wrz 2014, 23:32

Moralność i wykonywanie rozkazów nikogo nie zwalnia z własnego myślenia, nawet jakby taki komandos przeszedł milion tych Twoich szkoleń i kursów. Po prostu dzisiaj uprawia się w mniejszym stopniu mordowanie cywilów, jak przed laty...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Berry w 16 Wrz 2014, 23:45

Tu nie chodzi o to czy chodzi na studia czy nie i czy jest moralny i ma flozoficzne uosobienie.
Oczywiście że żołnierz musi się słuchać przełożonego, tylko tak można cokolwiek zdziałać, bo jak wypełnić skomplikowaną i ciężką misję jak każdy robi co mu si żywnie podoba?
Miałam na myśli że ten żołnierz nie jest tępakiem bo potrafi poradzić sobie na polu walki anie stoi jak słup i tylko ten spust naciska. Nie wiem czy rozumiecie o co mi się rozchodzi.
A do takiej Zony już na pewno nie wysłaliby jakiś szeregowych kałaszy tylko jednostkę specjalną celem zwiadu. Normalne wojsko zabezpieczyłoby tylko teren.

A z resztą co jak tak się napinam, przecież mówimy tu o grze komputerowej. :P
You are bloody adopted, okey?
Awatar użytkownika
Berry
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 16 Wrz 2014, 20:38
Ostatnio była: 30 Sty 2015, 03:42
Miejscowość: Bagna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Szagart w 16 Wrz 2014, 23:51

Adam, oczywiście nie zwalnia ale po "milionie moich kursów" to myślenie jest, chyba przyznasz ale ograniczanie by osiągnąć prefekcję i zrobić to co trzeba a czasem nasze ideały muszą być złamane by wykonać robotę. Wahanie się i długie myślenie nie wchodzi w grę.

PS.
Nie, żeby się źle konwersowało, ale może skończyny off? Bo ci panowie z kolorkami nie będą nam przychylni.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Gizbarus w 16 Wrz 2014, 23:54

Berry napisał(a):A z resztą co jak tak się napinam, przecież mówimy tu o grze komputerowej.


Ale na tym polega dyskusja - i szczęśliwie, w spokojniejszym tonie niż ostatnie sranie żarem w kierunku pewnej serii książek :suchar:

W każdym bądź razie - kiedyś przeprowadzono jakiś eksperyment. Zabijcie mnie, bo pewnie tylko Termi będzie pamiętać o co chodziło, z racji, że miało to miejsce dobre 10-12 lat temu. Mianowicie, w dżungli (albo na pustyni - wiem, brzmi legitymacyjnie, kiedy gubię się z zeznaniach :-/) zrzucono dwie grupy ludzi - jedną jednostkę wojskową, jakąś tam lepszą, niż wspomniane wcześniej "szeregowe kałasze" i drugą, cywilną, dowodzoną przez jakąś tam kobietę (bodajże Demi Moore znaną w roli w J.I. Jane, jeśli mnie pamięć nie myli). Obie grupy miały to samo zadanie do wykonania - dotrzeć od punktu A do punktu B. Obstawianie wyników? 100/1 jednostka komandosów, co nie? A takiego wała, jak wał z kołdry stulejarza - żołnierze dotarli drudzy, mimo całego wyszkolenia, lepszych preferencji fizycznych i przygotowania. Czemu? Zwyczajne pokpienie sprawy i niedocenienie przeciwnika. O to też mi się rozchodzi - osoby które posiadają jakieś już zdolności, zwłaszcza wysokie, często zapominają o tym, że wcale nie muszą być najlepsze. Dlatego też zdarza się im przegrać w najbardziej niespodziewanym momencie.

Dlatego też podtrzymuję moją opinię, że wcale nie jest to aksjomatem, że komandos miałby lepsze szanse przeżycia w Zonie, niż zwyczajny surwiwalowiec, czy nawet i pieprzony księgowy zmuszony do ucieczki z Wielkiej Ziemi :suchar:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Berry w 17 Wrz 2014, 00:07

Ależ drogi Gizbarzus.. zi..e... Jensenie :D
Toż to ja wałaśnie pisałam że żołnierzy jednostek specjalnych, po takich właśnie eksperymentach uczy się żeby nigdy nie niedoceniali przeciwnika, bagatelizowali spraw i nie zaślepiali się własną doskonałością bo wszystko się może zdarzyć. Wiem trochę, bo czytałam ostatnio autobiografię jednego byłego sealsa.
You are bloody adopted, okey?
Awatar użytkownika
Berry
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 16 Wrz 2014, 20:38
Ostatnio była: 30 Sty 2015, 03:42
Miejscowość: Bagna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Gizbarus w 17 Wrz 2014, 00:12

Ale zauważ, co napisałem:

Dlatego też podtrzymuję moją opinię, że wcale nie jest to aksjomatem, że komandos miałby lepsze szanse przeżycia w Zonie, niż zwyczajny surwiwalowiec, czy nawet i pieprzony księgowy zmuszony do ucieczki z Wielkiej Ziemi :suchar:


Nie mówię, że pewne jest, że ktoś taki NIE PRZEŻYJE w Zonie, tylko mówię, że nie jest wcale gwarantem, że będzie ostatnim, który zginie. A to istotna różnica :P

Że, że, że, że - gdyby jeszcze komuś było tego "że" za mało po ostatnim zdaniu :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Berry w 17 Wrz 2014, 00:24

W Zonie NIC nie jest gwarantem. :TM:
Ale taki komandos jednak ma większe szanse. Ja wiem że ludzie lubią tak sobie romantycznie rozmyślać że o to właśnie Oni przychodząc do zony z czystym sreduszkiem i żądzą przygody okazaliby się tymi lepszymi niż jakiś nielubiani wojskowi... ale lajf is brutal niestety.

Wydaje mi się że całkiem zeszliśmy z orygialnego tematu, czyli co byśmy zrobili gdyby zona istniała w realu.
Ja bym poszczuła mutantami ruskich na Krymie. :piesek:
You are bloody adopted, okey?
Awatar użytkownika
Berry
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 16 Wrz 2014, 20:38
Ostatnio była: 30 Sty 2015, 03:42
Miejscowość: Bagna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Gizbarus w 17 Wrz 2014, 00:30

Naturalnie, że ma wyższe szanse - a na pewno bije już na głowę możliwościami przeżycia w takich warunkach większość userów wypowiadających się w tym temacie w stylu "hcialbym wziolbym kalasza po dziatku i gaussa i cieznarufke amunicji 300 apteczek egzo psa czouk i f16".

Ale i tak każdy dobrze wie, że ja byłbym jedynym, który by w Zonie przeżył bez większego wysiłku :suchar: I to wcale bez czystego serduszka i z żądzą przygody :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości